Скарлет Јохансон се вери со Колин ЏостШоу бизнис и трач

Скарлет Јохансон се вери со Колин Џост

Скарлет Јохансон го прифати предлогот за брак од Колин Џост по 2-годишна врска. Веста за свршувачката на 34-годишната актерка и…

Се разведува еден од најубавите селебрити парови?Шоу бизнис и трач
Ова е информација за која последните денови се пишува сè почесто

Се разведува еден од најубавите селебрити парови?

Бредли Купер и Ирина Шајк наводно раскинале и одлучиле секој да тргне по својот пат. Еден од најубавите холивудски парови,…

Galaxy Fold наскоро во продажба?Мобилни и технологија
конечно!

Galaxy Fold наскоро во продажба?

Ако може да се потпреме на информациите со кои располагаат корејските медиуми, Samsung наводно пронашле решение за проблемот со екранот…

Дали Баерн пронајде замена за Ковач?Спорт
добар кандидат

Дали Баерн пронајде замена за Ковач?

Како што тврди италијанскиот новинар Бруно Лонги, според неговите извори, Баерн Минхен наскоро ќе го ангажира сега веќе поранешниот тренер…

Мбапе смета дека неговата иднина не е во ПСЖСпорт
каде ли ќе оди ..

Мбапе смета дека неговата иднина не е во ПСЖ

Иднината на француската фудбалска мегаѕвезда Килијан Мбапе во Пари Сен-Жермен не е најсигурна, откако напаѓачот изјави дека се наоѓа на…

Јусеин Болт го претстави својот прв електричен автомобилАвто-мото
добри перформанси

Јусеин Болт го претстави својот прв електричен автомобил

Јамајканецот Јусеин Болт, откако се докажа во спортот, сега пробува да биде успешен и во автомобилската индустрија. Следејќи ги трендовите,…

Ким Кардашијан го откри името на бебетоШоу бизнис и трач

Ким Кардашијан го откри името на бебето

Ким Кардашијан и Канје Вест пред неколку дена станаа родители на своето четврто дете кое е машко. Првите две деца…

Меган Маркл и принцот Хари прославија прва годишнина од бракШоу бизнис и трач

Меган Маркл и принцот Хари прославија прва годишнина од брак

Меган Маркл и принцот Хари ја одбележаа својата прва годишнина со Instagram видео во кое се прикажани необјавени фотографии од…

Холандија победи на Евровизија 2019Музика и филм

Холандија победи на Евровизија 2019

Холандија е големиот победник на Евровизија! Данкан Лоренс со „Arcade“ го освои блескавиот трофеј. Со 492 поени, Холандија се истакна…