Тајра Бенкс на насловната на Sport IllustratedМода и убавина
ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО

Тајра Бенкс на насловната на Sport Illustrated

Американскиот модел и актерка Тајра Бенкс има полни 45 години и по подолг период, поточно по цели 13 години, повторно…

„Proud“ меѓу 12-те песни кои би можеле да победат на ЕвровизијаМузика и филм
ДРЖИМЕ ПАЛЦИ

„Proud“ меѓу 12-те песни кои би можеле да победат на Евровизија

Светски познатото списание Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара Тодевска меѓу песните кои имаат потенцијал да го освојат првото место…

Кој може да го замени Гризман во Атлетико?Спорт
кој ли е тој?

Кој може да го замени Гризман во Атлетико?

Францускиот напаѓач, Антоан Гризман во текот на вчерашниот ден се огласи и побара да си замине од Атлетико Мадрид, поточно…

Реал им бара нови клубови на 14 играчи!Спорт
чистка!

Реал им бара нови клубови на 14 играчи!

Реал Мадрид нема по добро да ја памети актуелнава натпреварувачка сезона или поточно што побрзо сака да ја заборави, а…

Алесандра Амбросио ги собра сите погледи кога се појави во црвен, провокативен фустан!Шоу бизнис и трач
премногу заводливо!

Алесандра Амбросио ги собра сите погледи кога се појави во црвен, провокативен фустан!

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал вечерва “горел” кога по него прошетала 38-годишната манекенка Алесандра Амбросио. Убавицата од Бразил се…

HP Omen X 2S, гејминг лаптоп со два екраниМобилни и технологија
предобар!

HP Omen X 2S, гејминг лаптоп со два екрани

Во времето кога лаптопите се тенки, лесни и моќни, тешко е да се понуди нешто ново и така одреден модел…

Храна која можете да ја јадете навечер, без да се здебелитеЗдравје и Фитнес
вистина!

Храна која можете да ја јадете навечер, без да се здебелите

Без оглед на тоа колку внимавате што јадете, се случува некогаш навечер да огладнете, а дефинитивно не е препорачливо навечер…