Објавен трејлерот за документарецот за ШумахерМузика и филм

Објавен трејлерот за документарецот за Шумахер

Михаел Шумахер, по страшната несреќа на скијањето во декември 2013 година, кога тешко ја повреди главата, пет години речиси е…

Манчерстер Јунајтед бара 170 милиони евра за Погба!Спорт
Нереални

Манчерстер Јунајтед бара 170 милиони евра за Погба!

Како што пренесува британски Индепендент, Пол Погба е подготвен да го напушти Јунајтед, но проблем би можело да претставува обесштетувањето…

Болидот на Ферари со сериозни проблемиАвто-мото
Изјава

Болидот на Ферари со сериозни проблеми

И покрај надежите и новите делови коишто Ф1 тимот на Ферари го подготви за трката во Шпанија, ниту еден од…

Хуавеј е подготвена да потпише договори за нешпионирање со владитеМобилни и технологија
Така треба

Хуавеј е подготвена да потпише договори за нешпионирање со владите

Хуавеј е подготвена да потпише договори за нешпионирање со владите, вклучително и британската Влада, изјави денеска претседателот на кинеската телекомуникациска…

Малума објави фотографија како се бакнува со мајка муШоу бизнис и трач
Зашто?

Малума објави фотографија како се бакнува со мајка му

Малума објави фотографија на својот Инстаграм профил која буквално ги шокираше фановите. Станува збор за бизарна фотографија на која пејачот…

Дадилките на Кардашијан заработуваат илјадници долариШоу бизнис и трач
Машала

Дадилките на Кардашијан заработуваат илјадници долари

Кардашијан- Џенер кланот има ангажирано неколку дадилки кои се грижат за нивните деца, пишува Радар онлајн. Крис Џенер е задолжена…

Малиот Арчи го доби најголемиот подарок од кралицата ЕлизабетаШоу бизнис и трач
Машала

Малиот Арчи го доби најголемиот подарок од кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од…

Фановите ја забележаа грешката во 5та еппизода на Game of ThronesМузика и филм
Во што ли е проблемот

Фановите ја забележаа грешката во 5та еппизода на Game of Thrones

Фановите на серијата „Игра на тронови“, ја забележаа грешката во 5-та епизода од осмата сезона која не им се допадна,…

Несреќа на снимањето на 25-ти филм од серијалот за авантурите на Џејмс БондМузика и филм
Со помин нека е

Несреќа на снимањето на 25-ти филм од серијалот за авантурите на Џејмс Бонд

Даниел Крег го повредил глуждот за време на снимањето за претстојниот 25-ти филм од серијалот за авантурите на Џејмс Бонд.…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.05.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.05.2019

ОВЕН Во текот на денот ќе се појават некои двоумења во врска со некоја личност. Не сте сигурни како да…