Се чувствувате ненаспано ? Како до подобар сон ?Здравје и Фитнес
Здрав Живот

Се чувствувате ненаспано ? Како до подобар сон ?

Замислете дека неколку ноќи по ред не можете да спиете, ноќта ви се чини кратка и се будите наутро уморни…

Џејм Чарлс загуби 2 милиона претплатнициШоу бизнис и трач
Со причина

Џејм Чарлс загуби 2 милиона претплатници

Еден од водечките Јутјубери за убавина, Џејм Чарлс, последните денови преживува драма, откако за само 48 часа загуби 2 милиона…

Драстична трансформација на Ана НиколиќШоу бизнис и трач

Драстична трансформација на Ана Николиќ

Ана Николиќ се враќа на сцената, по долгата пауза која ја направи во музичката кариера. Таа фановите на социјалните мрежи…

Солскјер зема поголема плата од КлопСпорт
Изненадувачки

Солскјер зема поголема плата од Клоп

Иако прави чудесни работи со Ливерпул, Јирген Клоп сепак не е меѓу трите најплатени менаџери во Премиер лигата. Најплатениот менаџер…

Кристапс Порзингис учествувал во улична тепачка!Спорт
Не му требаше

Кристапс Порзингис учествувал во улична тепачка!

Кошаркарот на Далас Маверикс Кристапс Порзингис учествувал во улична тепачка во својата земја. Од неговиот клуб најавија дека ќе го…

Кевин Дурент ќе го пропушти само првиот меч против ПортландСпорт
Добри вести

Кевин Дурент ќе го пропушти само првиот меч против Портланд

Кошаркарот на Голден стејт Вориорс, Кевин Дурент, ќе го пропушти првиот меч од финалната серија на Западот, против Портланд Трејлблејзерс,…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.05.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.05.2019

ОВЕН Вие чувствувате потреба да се фокусирате на вистински, материјални работи. Можеби нема да бидете “на ти” со емоциите, но…

Три хороскопски знаци со кои најтешко може да остварите врска!Хороскоп
дали тоа нешто наговестува?

Три хороскопски знаци со кои најтешко може да остварите врска!

Секој еден одсака да пронајде партнер со кој ќе може среќно да ги дели своите секојдневни моменти. Било тоа да…

Рафа ја жени љубовта од своето детствоШоу бизнис и трач
нека им е со среќа!

Рафа ја жени љубовта од своето детство

Следниот месец се очекува на Мајорка да пристигнат повеќе од 500 поканети гости на венчавката на Рафаел Надал. Тениската ѕвезда…

Бијонсе и Соланж не се сестри туку мајка и ќерка?Шоу бизнис и трач
зарем е можно?

Бијонсе и Соланж не се сестри туку мајка и ќерка?

Околу Бијонсе се крена голема прашина после тврдењето дека помладата сестра Соланж всушност ѝ е ќерка, како и тоа дека…