Што се случува на Евросонг 2019?Музика и филм
Ќе биде интересно...

Што се случува на Евросонг 2019?

Додека Тел Авив се подготвува за илјадници меѓународни гости, на саемскиот простор веќе се одржуваат пробите за настап. Актуелни фаворити се…

Погледнете го ентериерот на моќниот Porsche TaycanАвто-мото
моќно

Погледнете го ентериерот на моќниот Porsche Taycan

За првпат имаме прилика да видиме како изгледа внатрешноста на електричниот модел Taycan на Porsche. Неколкуте шпионски фотографии покажуваат дека…

Самсунг со подарок за купувачите на новата моќна серија Галакси С (Galaxy S)Мобилни и технологија
навалете народе

Самсунг со подарок за купувачите на новата моќна серија Галакси С (Galaxy S)

Идните сопственици на моќната Галакси С10 (Galaxy S10) серија ќе имаат уште една причина да се радуваат на купувањето на…

Азар и откри на јавноста каква одлука донел!Спорт
тој си знае најдобро

Азар и откри на јавноста каква одлука донел!

Белгискиот интернационалец од редовите на Челси, Еден Азар по вчерашниот натпревар против Лестер потврди дека веќе донел одлука за својата…

Пилар Рубио, жената на Рамос се појавила гола пред камерите!Шоу бизнис и трач
сепак било одамна

Пилар Рубио, жената на Рамос се појавила гола пред камерите!

Пилар Рубио, сопругата на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, се наоѓа во центарот на внимание во шпанските медиуми заради…

Поднесена кривична пријава против Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач

Поднесена кривична пријава против Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша упати апел до сите родители да не ги вакцинираат своите деца, а сега заврши на суд поради тоа.…

Почина славната актеркаШоу бизнис и трач
Тажна вест

Почина славната актерка

Една од главните ѕвезди на серијата „Twin Peaks“, актерката Пеги Липтон почина вчер на 72-годишна возраст. Липтон подолго време боледуваше…

Меган Маркл со нова фотографија со синот испрати моќна поракаШоу бизнис и трач
Емотивно

Меган Маркл со нова фотографија со синот испрати моќна порака

Кралското семејство за прв пат објави фотографија од бебето на социјалните мрежи и собра над еден милион лајкови. Станува збор…

Овој пејач ќе пее на луксузниот роденден кај Анастасија РажнатовиќШоу бизнис и трач
Не е лош изборот

Овој пејач ќе пее на луксузниот роденден кај Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија Ражнатовиќ на големо го подготвува својот 21 роденден кој ќе го прослави на 30 мај, додека нејзината мајка Цеца…

Газдарица на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбалШоу бизнис и трач

Газдарица на Ливерпул на високи потпетици и во тесен фустан играше фудбал

Линда Пичут сопругата на сопственикот на Ливерпул Џон Хенри потполно ги маѓепса навивачите по мечот во кои тие ја загубија…