Естетиката пред услугата кон купувачите, профитот на “Apple” се намалуваМобилни и технологија
ја занемаруваат услугата

Естетиката пред услугата кон купувачите, профитот на “Apple” се намалува

Продавниците на “Apple” ширум светот повеќе не се тоа што биле. Од естетска гледна точка, тие се совршено уредени, но…

Моќен сок кој помага во намалување на килограмите и врши детоксикација на телотоЗдравје и Фитнес
пробајте!

Моќен сок кој помага во намалување на килограмите и врши детоксикација на телото

Овој напиток има богат состав на хранливи намирници, витамини, влакна и минерали, а еве како да го направите сами… Сокот…

Викторија Бекам,дама во пролетна комбинацијаМода и убавина

Викторија Бекам,дама во пролетна комбинација

Викторија Бекам со модерен стајлинг одушеви во Њујорк. 45-годишната дизајнерка носеше пролетна комбинација со цветен принт. Мантилот и панталоните се…

Четири хороскопски знаци кои имаат најмалку среќа во љубовтаЗанимливости
до хороскопот било

Четири хороскопски знаци кои имаат најмалку среќа во љубовта

Некои сами се виновни за својата љубовна несреќа, а на некои пак тоа им е запишано во ѕвездите. Ако постојано…

Тренерот Тајрон Лу ги прекинал преговорите со ЛА ЛејкерсСпорт
не му одговара

Тренерот Тајрон Лу ги прекинал преговорите со ЛА Лејкерс

Преговорите на ЛА Лејкерс и тренерот Тајрон Лу, инаку поранешен играч на овој тим, завршиле неуспешно. Лејкерс се во потрага…