Погледнете како Мадона прошета на аеродромотШоу бизнис и трач

Погледнете како Мадона прошета на аеродромот

Мадона на аеродромот во Њујорк се прошета во бурка. Облечена во тренерки и јакна, во комбинација со сандали од Луј…

Наташа Беквалац го запеа големиот хит на ЈК во ноќен клубШоу бизнис и трач
Браво

Наташа Беквалац го запеа големиот хит на ЈК во ноќен клуб

Наташа Беквалац на еден свој настап во ноќен клуб ја изведе познатата песна на Јелена Карлеуша „Зар не“. Карлеуша веднаш…

Најдобро е чоколадо да се јаде за појадокЗдравје и Фитнес

Најдобро е чоколадо да се јаде за појадок

Со оглед на тоа дека на сите ни е важно нашиот мозок што подобро да работи во текот на денот,…

Еве што вели Бред Пит за смирувањето со Џенифер АнистонШоу бизнис и трач
Има ли надеж?

Еве што вели Бред Пит за смирувањето со Џенифер Анистон

Ниту бракот со Анџелина Џоли, ниту нивните заеднички деца не ги спречува фановите да фантазираат дека Бред Пит и Џенифер…

Истегнување – Дали знаете кој мускул го истегнувате со одредено движење?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Истегнување – Дали знаете кој мускул го истегнувате со одредено движење?

Не е важно дали сте во постојана седечка положба, активно вежбате или активно работите. Мора да знаете дека секојдневно треба…

Фиорентина испратила официјална понуда за Елиф ЕлмасСпорт
Трансфер

Фиорентина испратила официјална понуда за Елиф Елмас

Медиумите во Турција и Италија пренесуваат дека италијанска Фиорентина испратила понуда до Фенербахче за услугите на нашиот репрезентативец, Елиф Елмас.…

Новак Ѓоковиќ го назначи својот брат за нов тренерСпорт
Неочекувано

Новак Ѓоковиќ го назначи својот брат за нов тренер

Новак Ѓоковиќ неделава учествува на Мастерсот во Мадрид, но со него не е тренерот Марјан Вајда кој се врати на…

Претседателот на Ферари верува во својот тимАвто-мото
Изјава

Претседателот на Ферари верува во својот тим

Луис Камилери верува дека и покрај лошиот старт на сезонава неговиот тим може да дојде до трофејот. На трката за…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.05.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.05.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Џорџ Клуни не сака да биде кум на кралското бебе Арчи!Шоу бизнис и трач
тој си знае

Џорџ Клуни не сака да биде кум на кралското бебе Арчи!

За време на гостувањето кај Џими Кимел, актерот Џорџ Клуни открил дека не сака да му биде кум на кралското…