Вељко Ражнатовиќ откри детали за свадбатаШоу бизнис и трач

Вељко Ражнатовиќ откри детали за свадбата

Вељко Ражнатовиќ ќе застане на лудиот камен со неговата свршеница Богдана Родиќ. Тој во изјава за српските медиуми ги шокираше…

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин ДионМузика и филм
Може ќе се предомисли

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион во филмскиот мјузикл за животот на музичката ѕвезда, пишуваат американските медиуми.…

Крајот на Игра на тронови ќе ги разочара фановитеМузика и филм

Крајот на Игра на тронови ќе ги разочара фановите

Едноминутен осврт на последните две епизоди од „Игра на тронови” протече на интернет и, ако е веродостоен, според коментарите потоа,…

Каролина Гочева и Михаил Корубин споделија фотографии од  МексикоШоу бизнис и трач

Каролина Гочева и Михаил Корубин споделија фотографии од Мексико

Одморот на Каролина Гочева и Михаил Корубин продолжува. Славниот брачен пар сподели нови фотографии од романтичната авантура во Тулум, Мексико.…

5те видови овошје кои содржат најмалку шеќер!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5те видови овошје кои содржат најмалку шеќер!

Овошјето е вкусно и нутритивно богато. Богат извор е на фибриди, витамини и антиоксиданси, кои помагаат телото да биде во…

Лукас Моура влезе во историјата на ЛШ!Спорт
Каква вечер

Лукас Моура влезе во историјата на ЛШ!

Бразилскиот репрезентативец Лукас Моура уште долго ќе биде главна тема во европскиот фудбал по хет-трикот што го постигна во дуелот…

Масимилијано Алегри го напушта Јувентус!?Спорт
Шпекулација

Масимилијано Алегри го напушта Јувентус!?

Иако го донесе тимот до петтата титула под негово водство и осма во низа, Масимилијано Алегри не ја оствари основната…

Фифа одлучи – казната за Челси остануваСпорт
Лоши вести

Фифа одлучи – казната за Челси останува

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја одби денес жалбата на Челси за едногодишната забрана за трансфери. Според казната, клубот може да…

Познато името на новороденото кралско бебеШоу бизнис и трач

Познато името на новороденото кралско бебе

Кралицата Елизабета II го запозна својот осми правнук. Кратко време откако го претставија пред јавноста, Меган Маркл и принцот Хари…

По скандалот со Дизел сега Порше ќе плати казна од 535 милиони евраАвто-мото
не е тоа многу за нив

По скандалот со Дизел сега Порше ќе плати казна од 535 милиони евра

Откиено е дека на возилата од Порше има лажирани податоци за емисијата на штетни гасови… Пред 4 години компанијата „VW“…