Војвотката Кетрин модерна во бордо сакоШоу бизнис и трач

Војвотката Кетрин модерна во бордо сако

Кетрин и Вилјам ги посетија неговите поранешни колеги во Северен Велс. Имено, Вилијам три години работеше во кралското воено воздухопловство…

Дали и Вие спаѓате во најстрастните хороскопски знаци?Занимливости
се согласувате ли?

Дали и Вие спаѓате во најстрастните хороскопски знаци?

И додека некои се трудат и работат на своите љубовни вештини, на овие хороскопски знаци тоа им е речиси вродено.…

Новите телефони на Самсунг нема да имаат видлива „селфи“ камера?Мобилни и технологија
возможно ли е?

Новите телефони на Самсунг нема да имаат видлива „селфи“ камера?

Денешните паметни телефони не се во можност во целост да имаат екран на целата предна површина, со оглед на тоа…

Раководството на Јунајтед „удри“ по џебовите на фудбалеритеСпорт
за нив тоа не е ништо

Раководството на Јунајтед „удри“ по џебовите на фудбалерите

Раководството на Манчестер Јунајтед донесе одлука да ги казни фудбалерите кои очигледно не го дадоа максимумот и не обезбедија пласман…

Лијам Пејн е новото заштитно лице на брендот HUGOМода и убавина
Добар избор!

Лијам Пејн е новото заштитно лице на брендот HUGO

Брендот “HUGO” официјално објави дека пејачот и поранешен член на групата “One Direction”, Лијам Пејн, е новиот глобален амбасадор на…

Погледнете го новиот член на кралското семејство, синот на принцот Хари и Меган МарклШоу бизнис и трач
Да им е со среќа!

Погледнете го новиот член на кралското семејство, синот на принцот Хари и Меган Маркл

Меган Маркл и принцот Хари на јавноста ѝ го покажаа новородениот син кога парот со бебето кратко позирал во дворецот…

Реал спрема рекордна понуда до ПСЖ за МбапеСпорт
Нереално

Реал спрема рекордна понуда до ПСЖ за Мбапе

Реал Мадрид подготвуваат сериозна реконструкција на тимот, а како што објави во средата Франс Фудбал, тренерот Зинедин Зидан, побарал од…

Денвер на крилјата на Јокиќ на чекор до конференциско финалеСпорт
Браво

Денвер на крилјата на Јокиќ на чекор до конференциско финале

Денвер Нагетс водат со 3-2 во полуфиналната плеј-оф серија во Западната конференција против Портланд Трејлблејзерс. Нагетс, благодарение на доминантната игра…

Клоп во неверување:Не знам како успеавме!Спорт
Каков меч

Клоп во неверување:Не знам како успеавме!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рекол дека е преплавен од емоции по неверојатниот пресврт што го направија неговите фудбалери против…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.05.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.05.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…