Наоми Кембел атрактивна во розова креација на балот МЕТМода и убавина

Наоми Кембел атрактивна во розова креација на балот МЕТ

Како и секогаш, Наоми Кембел ги насочи сите погледи кон себе кога се појави на розовиот тепих пред музејот на…

Тамара Тодевска на првата проба на евровизиската сценаМузика и филм

Тамара Тодевска на првата проба на евровизиската сцена

Тамара Тодевска со целиот свој тим отпатува во Тел Авив, каде веќе започнаа подготовките за нејзиниот евровизиски настап. Денес, се…

Лејди Гага промени четири комбинации на Мет ГалатаМода и убавина
Најјака

Лејди Гага промени четири комбинации на Мет Галата

Поминаа само неколку месеци откако Лејди Гага доби оскар за најдобра оригинална песна во филмот – Sallow, па објави контраверзен…

Кралското бебе пристигна: Дали Клуни ќе се новите кумови?Шоу бизнис и трач

Кралското бебе пристигна: Дали Клуни ќе се новите кумови?

Наследникот на Војвотката од Сасекс и принцот Хари е роден на истиот ден со познатиот холивудски актер Џорџ Клуни, кој…

Сакате да се ослободите од болките во грбот ? Престанете да ги правите овие 7 работи!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Сакате да се ослободите од болките во грбот ? Престанете да ги правите овие 7 работи!

Во последните години треба да признаеме дека најчеста болка со која се соочуваме во денешницата е токму болката во грбот,без…

Диего Годин денеска потврди дека го напушта Атлетико МадридСпорт
Емотивно

Диего Годин денеска потврди дека го напушта Атлетико Мадрид

Легендарниот капитен на Атлетико, Диего Годин денеска потврди дека го напушта клубот по девет години поминати во него. Стигна од…

Герет Бејл е првиот на листата што си заминува!?Спорт
Шпекулација

Герет Бејл е првиот на листата што си заминува!?

Герет Бејл е првата жртва во летната чистка што ќе ја спроведе Зинедин Зидан за целосен ремонт на играчкиот кадар…

Се распадна ДуперМузика и филм
Се случува

Се распадна Дупер

Дупер молскавично се проби на македонската сцена со песната „Не сум твој тип”, а потоа продолжија да изненадуваат со хитовите…

Концерт за паметење на Лени Кравиц во СкопјеНастани

Концерт за паметење на Лени Кравиц во Скопје

Лени Кравиц, големата светска музичка ѕвезда, деновиве на Македонија и подари многу љубов и позитивна енергија, а вчеравечер во СРЦ…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.05.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.05.2019

ОВЕН Деловната средба поттикнува атмосфера на психолошка тензија или во настојување да се промени нечие мислење. Во деловното ривалство со…