Ауто Шоу од 10. од 12. мај со олдтајмери и електрични автомобили во Скопје Сити МолНастани

Ауто Шоу од 10. од 12. мај со олдтајмери и електрични автомобили во Скопје Сити Мол

Од 10. до 12. мај, во надворешниот дел на Скопје Сити Мол ќе може да се погледне несекојдневна автомобилска изложба…

BMW Z4 , спој на елеганција и агресивностАвто-мото
моќно!

BMW Z4 , спој на елеганција и агресивност

Германската компанија за тјунирање, Манхарт, својата репутација ја стекнала преку тјунирање на BMW автомобилите, а сега на Фејсбук објавила рендер…

Ова е листата на најпродавани паметни телефони за 2018 година!Мобилни и технологија
кој е најпродаван?

Ова е листата на најпродавани паметни телефони за 2018 година!

Оваа недела беа објавени информации за состојбата на глобалниот мобилен пазар и за најпродаваните паметни телефони изминатата година во светот.…

Емили Ратајковски позирала топлесШоу бизнис и трач
интересно

Емили Ратајковски позирала топлес

Емили Ратајковски ги почестила следбениците на социјалните мрежи со топлес фотографија, со која ја рекламира новата колекција на својот бренд.…

Фудбалерите на Порто со поддршка на Икер КасиљасСпорт
алал да им е

Фудбалерите на Порто со поддршка на Икер Касиљас

Натпреварот помеѓу Порто и Авес кој домашниот тим го доби со убедливи 4:0 целосно беше во знакот на Икер Касиљас…

Мила Кунис со изглед до непрепознатливост!Шоу бизнис и трач
сите имаат свои моменти

Мила Кунис со изглед до непрепознатливост!

35-годишната Мила Кунис некогаш важеше за една од најубавите жени на светот, но изгледа дека ситуацијата се променила. Имено, таа…

6 едноставни движења за елиминирање на болка во коленотоЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

6 едноставни движења за елиминирање на болка во коленото

Појавата на болка во зглобовите станува се почеста кај народот, речиси секој петти човек чуствува некоја болка во одреден зглоб…

Денвер и Торонто израмнија на 2-2 во конференциските полуфиналињаСпорт
Неизвесност

Денвер и Торонто израмнија на 2-2 во конференциските полуфиналиња

Денвер Нагетс и Торонто Репторс забележаа гостински победи во конференциските-полуфиналиња во НБА лигата со што израмнија на 2-2 во победи…

Ајакс го освои Холандскиот купСпорт
Браво

Ајакс го освои Холандскиот куп

Сонот за неверојатна тројна титула останува кај Ајакс, откако тие со 4:0 го совладаа тимот на Вилем Втори на Де…

Абрамович сепак не го продава Челзи!?Спорт
Се премисли

Абрамович сепак не го продава Челзи!?

Британските медиуми пренесоа дека Русинот е подготвен да ги продаде синитe за три милијарди евра и тоа на најбогатиот Британец,…