Анастасија Ражнатовиќ го прослави 21. роденденШоу бизнис и трач
Среќен роденден

Анастасија Ражнатовиќ го прослави 21. роденден

Анастасија Ражнатовиќ вчера го прослави својот 21 роденден во еден познат белградски ресторан. Младата пејачка на прославата се појави во…

Шпанска политичарка идентична со војводката МеганШоу бизнис и трач

Шпанска политичарка идентична со војводката Меган

Двојничка на Меган Маркл е шпанската адвокатка и политичарката Бегона Виљазис, член на Градскиот совет во Мадрид и кандидат за…

Џенифер Анистон ја откри тајната за нејзиниот изгледШоу бизнис и трач

Џенифер Анистон ја откри тајната за нејзиниот изглед

Џенифер Анистон, откако првпат се појавила во серијата „Пријатели“, им го поматила мозокот и на мажите, но и на жените.…

Џејми Оливер ги затвори ресторанитеШоу бизнис и трач
Нешто тргна на лошо

Џејми Оливер ги затвори рестораните

Џејми Оливер изјавил дека е исклучително тажен откако процесот на затворање на неговиот ланец на ресторани го презеде ревизорската куќа…

Gucci преку својата последна колекција го поддржува правото на абортусМода и убавина
секој има право на избор

Gucci преку својата последна колекција го поддржува правото на абортус

Алесандро Мишел, креативниот директор на модната куќа Gucci, со последната „Cruise“ колекција, недвосмислено го поддржал правото на абортус, за кое…

Руската тенисерка која го украла целото внимание на Ролан ГаросШоу бизнис и трач
повеќе на инстаграм

Руската тенисерка која го украла целото внимание на Ролан Гарос

Иако аутфитот на Серена Вилијамс на Ролан Гарос и оваа година предизвика лавина од коментари, вниманието го украде нејзината противничка,…

ZenBook Pro Duo, лаптоп со два 4К екраниМобилни и технологија
ненадмиливи

ZenBook Pro Duo, лаптоп со два 4К екрани

Asus неодамна го претстави еден од своите најнапредни лаптопи кој пристигнува со два екрани со 4К резолуција. Станува збор за…

Windows 10 работи против небезбедните Wi-Fi мрежиМобилни и технологија
нова технологија

Windows 10 работи против небезбедните Wi-Fi мрежи

После претставувањето во мај за надградбата за оперативниот систем Windows 10, Microsoft ја откриле намерата да отстранат некои од функциите…

Kој ќе биде нов тренер на Јувентус?Спорт
интересна борба

Kој ќе биде нов тренер на Јувентус?

Јувентус одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри и стави крај на една петгодишна успешна соработка, па во денови кога…

Тамара и нејзиниот тим станаа херои на земјатаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Тамара и нејзиниот тим станаа херои на земјата

Тамара Тодевска и целиот тим кој беше заслужен за нејзиниот настап на евровизиската сцена се сретнаа со Зоран Заев. Македонскиот…