Милинковиќ-Савиќ доби казна и ќе паузира еден мечСпорт
Лоши вести

Милинковиќ-Савиќ доби казна и ќе паузира еден меч

Популарниот СМС минатиот викенд се посрамоти откако намерно шутна еден од противничките играчи и заработи директен црвен картон. Лацио имаше…

Михаел Шумахер сакал да му биде менаџер на својот синАвто-мото
Ќе беше перфектно

Михаел Шумахер сакал да му биде менаџер на својот син

Легендарниот Ф1 пилот Михаел Шумахер, планирал да ја продолжи доминацијата во Ф1, со тоа што неговиот син Мик ќе го…

Интер заинтересиран за Ромелу ЛукакуСпорт
Трансфер

Интер заинтересиран за Ромелу Лукаку

Фудбалскиот клуб Интер тргна во потрага по напаѓач за следната сезона. Како главна опција го маркираше шпицот на Манчестер Јунајтед,…

Промовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво СкопјеНастани

Промовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво Скопје

Во неделата во градскиот парк во опуштена и релаксирана атмосфера, весело, разиграно, надополнето со розови балони, превкусни јаболка, карирани ќебенца…

Британскиот принцот Луј наполни една годинаШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Британскиот принцот Луј наполни една година

Очекувано,беа пуштени во јавноста нови официјални фотографии на малиот принц. Слично ги обележаа првите родендени и на нивните постари деца…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 24.04.2019

Овен Вашата упорна и енергична природа отсекогаш умеела да ви донесе перспектива, поради што и денеска ќе се карактеризирате со…

Џенифер Лопез е модна икона во 2019 годинаМода и убавина
ЗАСЛУЖЕНО

Џенифер Лопез е модна икона во 2019 година

Џенифер Лопез отсекогаш знаела како да ги воодушеви сите на црвениот тепих, а благодарение на нејзините непогрешливи модни комбинации, таа ќе…

5 начини да го спречите гладот на диета!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 начини да го спречите гладот на диета!

Постојат многу работи кои можат да ве одвлечат од правилниот пат кога сте на диета, но на крајот се се…

Икарди сака да си замине од Интер?Спорт
Шпекулација

Икарди сака да си замине од Интер?

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди на крајот од оваа сезона речиси сигурно ќе го напушти Интер. Икарди во претходните два месеца…

Следните неколку недели се многу важни за тимот на ФерариАвто-мото
Изјава

Следните неколку недели се многу важни за тимот на Ферари

По зимските тестови се доби впечаток дека тимот од Маранело најдобро се подготвила за новата сезона. Сепак, после првите три…