Започна продажбата на најголемиот SUV на МерцедесАвто-мото
моќни

Започна продажбата на најголемиот SUV на Мерцедес

Германскиот производител ја отворил книгата за нарачки на GLS новата генерација, а на почетокот корисниците ќе имаат само дизел верзии.…

Aston Martin ја прославува 100-годишнината на ZagatoАвто-мото
И тоа со со “близнаците” Vintage

Aston Martin ја прославува 100-годишнината на Zagato

Zagato е позната компанија од Милано која специјализирала во производство на каросерии за европските брендови. Компанијата Aston Martin е еден…

“People” ја прогласи 47-годишната актерка за најубава жена за 2019 годинаШоу бизнис и трач
преубава е!

“People” ја прогласи 47-годишната актерка за најубава жена за 2019 година

Списанието “People” секоја година прогласува една славна дама за најубава, а по пејачката Пинк која беше прогласена за најубава жена…

Адидас претстави патики кои во целост ќе може да се рециклираатЗдравје и Фитнес
иновативно

Адидас претстави патики кои во целост ќе може да се рециклираат

Што доколку би знаеле дека патиките кои ги носите на утринско трчање еден ден можат да завршат како сосема нови…

Гатузо прави преселба во Премиер лигатаСпорт
каде ли ќе оди ..

Гатузо прави преселба во Премиер лигата

Џенаро Гатузо од 2017 година го води калчолигашот Милан, но дефинитивно е прашање дали ќе биде тоа така во иднина…

Нова емотивна балада на Александра ЈаневаМузика и филм
БРАВО!

Нова емотивна балада на Александра Јанева

Александра Јанева веќе неколку години успешно чекори на македонската музичка сцена. Младата пејачка ја објави својата нова песна „Се одбирам…

Емилија Кларк е дама во црвено на гала Time 100Мода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Емилија Кларк е дама во црвено на гала Time 100

Синоќа, во „Линколн Центарот“ во Њујорк се одржа овогодишната гала Time 100, во чест на највлијателните 100 личности на светот.…

Блејк Лајви со слатките ќерки во посета на ХрватскаШоу бизнис и трач

Блејк Лајви со слатките ќерки во посета на Хрватска

Блејк Лајвли со ќеркичките беше во посета на Рајан Рејнолдс во Хрватска, а непосредно по пристигнувањето во САД, беше фотографирана…

Викторија Лоба се вериШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Викторија Лоба се вери

Викторија Лоба наскоро ќе заплива во брачните води. Популарната пејачка го прифати предлогот за брак на бизнисменот Ѓорги Калешов. 30-годишната…

3 начини да останете мотивирани и да продолжите на патот кон вашата цел!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

3 начини да останете мотивирани и да продолжите на патот кон вашата цел!

Многу често ни се случува да си ги посочуваме нашите недостатоци и да им даваме големо значење на неуспесите. Треба…