Кристијано Роналдо објави фотографија од одморот во ДубровникШоу бизнис и трач
Уживање

Кристијано Роналдо објави фотографија од одморот во Дубровник

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез пред два дена пристигнаа во Дубровник каде ќе останат неколку денови. Португалецот и неговата девојка…

Северина со синот славеше ВелигденШоу бизнис и трач
Честит

Северина со синот славеше Велигден

Северина им го честиташе католички Велигден на своите обожаватели. Северина објави празнична фотографија со својот син Александар. „Среќен Велигден. Најсреќен.…

Детето на принцот Хари и Меган Маркл ќе влезе во историјата поради неколку причиниШоу бизнис и трач

Детето на принцот Хари и Меган Маркл ќе влезе во историјата поради неколку причини

Детето на Меган Маркл и принцот Хари ќе влезе во историјата поради неколку причини, а една од нив е и…

Ариана Гранде ја погодија со лимон на КоачелаШоу бизнис и трач
Срамота

Ариана Гранде ја погодија со лимон на Коачела

Ариана Гранде беше погодена со лимон за време на својот настап на фестивалот Коачела во американската сојузна држава Калифорнија, а…

Адел ќе изгуби половина од своето богатствоШоу бизнис и трач
Итака си има

Адел ќе изгуби половина од своето богатство

Адел по разводот ќе мора на својот досегашен сопруг Сајмон Конецки да му отстапи половина од своето мултимилионско богатство. Се…

Започна продажбата на најголемиот SUV на МерцедесАвто-мото
моќни

Започна продажбата на најголемиот SUV на Мерцедес

Германскиот производител ја отворил книгата за нарачки на GLS новата генерација, а на почетокот корисниците ќе имаат само дизел верзии.…

Aston Martin ја прославува 100-годишнината на ZagatoАвто-мото
И тоа со со “близнаците” Vintage

Aston Martin ја прославува 100-годишнината на Zagato

Zagato е позната компанија од Милано која специјализирала во производство на каросерии за европските брендови. Компанијата Aston Martin е еден…

“People” ја прогласи 47-годишната актерка за најубава жена за 2019 годинаШоу бизнис и трач
преубава е!

“People” ја прогласи 47-годишната актерка за најубава жена за 2019 година

Списанието “People” секоја година прогласува една славна дама за најубава, а по пејачката Пинк која беше прогласена за најубава жена…

Адидас претстави патики кои во целост ќе може да се рециклираатЗдравје и Фитнес
иновативно

Адидас претстави патики кои во целост ќе може да се рециклираат

Што доколку би знаеле дека патиките кои ги носите на утринско трчање еден ден можат да завршат како сосема нови…

Гатузо прави преселба во Премиер лигатаСпорт
каде ли ќе оди ..

Гатузо прави преселба во Премиер лигата

Џенаро Гатузо од 2017 година го води калчолигашот Милан, но дефинитивно е прашање дали ќе биде тоа така во иднина…