5 начини да го спречите гладот на диета!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 начини да го спречите гладот на диета!

Постојат многу работи кои можат да ве одвлечат од правилниот пат кога сте на диета, но на крајот се се…

Икарди сака да си замине од Интер?Спорт
Шпекулација

Икарди сака да си замине од Интер?

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди на крајот од оваа сезона речиси сигурно ќе го напушти Интер. Икарди во претходните два месеца…

Следните неколку недели се многу важни за тимот на ФерариАвто-мото
Изјава

Следните неколку недели се многу важни за тимот на Ферари

По зимските тестови се доби впечаток дека тимот од Маранело најдобро се подготвила за новата сезона. Сепак, после првите три…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 23.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 23.04.2019

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Сепак продажбата на iPhone паѓа во големи размери!Мобилни и технологија
тоа е поради високите цени

Сепак продажбата на iPhone паѓа во големи размери!

За разлика од истиот период минатата година, ова ќе биде втор квартал по ред во кој опаѓа бројот на продадени…

Huawei ќе понуди двојно поевтин 5G телефонМобилни и технологија
станаа лидери

Huawei ќе понуди двојно поевтин 5G телефон

Овогодинешниот 5G телефон на кинеската компанија би можел да чини околу 600 евра, но моделите кои ќе се појават во…

Наоми Кемпбел неодолива на модната недела во НигеријаМода и убавина
преубава е

Наоми Кемпбел неодолива на модната недела во Нигерија

Легендарната манекенка Наоми Кемпбел можеби повеќе не шета по модните писти, но остана вистинска трендсетерка. Овој пат, Црната пантерка од…

Бускетс најави заминување од БарселонаСпорт
во која би сакал да продолжи?

Бускетс најави заминување од Барселона

Еден од клучните фудбалери од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс најави заминување од тимот во кој ја изгради целата…

Хорнер видно задоволен од ВерстапенСпорт
нормално дека ќе е

Хорнер видно задоволен од Верстапен

Кристијан Хорнер, првиот човек на Ред Бул, изјави дека Макс Верстапен има многу зрел пристап од почетокот на 2019 година,…

Џенифер Лопез и Алекс Родригез на фамилијарен шопингШоу бизнис и трач
БРАВО!

Џенифер Лопез и Алекс Родригез на фамилијарен шопинг

Џенифер Лопез и Алекс Родригез обожаваат да минуваат време со нивните деца, а овој викенд имаа голем повод за семеен…