4 причини зашто да ја превземете контролата за вашата судбина!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

4 причини зашто да ја превземете контролата за вашата судбина!

Не постои погорделив момент од тоа дека сте го сетирале умот на некоја цел и сте ја достигнале! Една од…

Јирген Клоп се надева на помош од ЈунајтедСпорт
Изјава

Јирген Клоп се надева на помош од Јунајтед

Јирген Клоп со Ливерпул се бори за шампионската титула во Премиер лигата, а се чини дека со екипата на Сити…

ПСЖ ја освои шампионската титулата, Дани Алвеш влезе во историјатаСпорт
Браво

ПСЖ ја освои шампионската титулата, Дани Алвеш влезе во историјата

Со вчерашното реми меѓу Тулуз и Лил, ПСЖ и официјално ја освои шампионската титула во Франција, што потоа беше потврдено…

Мурињо:Има само еден начин да се сопре МесиСпорт
Интересно

Мурињо:Има само еден начин да се сопре Меси

Екипите на Жозе Мурињо досега во многу наврати се судрија против Барселона и Лионел Меси, а Португалецот се обиде да…

Премиер лигата во трка по Хаким ЗијечСпорт
има и зашто

Премиер лигата во трка по Хаким Зијеч

Одличната игра на Хаким Зијеч во Лигата на шампионите донесе голем интерес за мароканскиот плејмејкер на Ајакс во Премиер лигата,…

Карим Бензема оваа сезона го надминува Роналдо!Спорт
се труди доста

Карим Бензема оваа сезона го надминува Роналдо!

Карим Бензема постигна хет-трик за да стигне до фантастична бројка од 21 гол во Ла Лига оваа сезона за да…

Genesis Mint: Градски автомобил на иднинатаАвто-мото
предобар!

Genesis Mint: Градски автомобил на иднината

Луксузниот автомобилски бренд на Hyundai, Genesis, претстави концепт на мало електрично купе возило. Во ерата на кросовер/SUV автомобилите е вистинско…

Apple ни најавува изненадување во септемвриМобилни и технологија
едвај чекамеее

Apple ни најавува изненадување во септември

Се чини дека во Apple се откажале од идејата за поевтин телефон со помал екран и идната година можеме да…

Пејачката со месеци е на психијатрија против своја волја!Шоу бизнис и трач
за жал

Пејачката со месеци е на психијатрија против своја волја!

После веста дека се повлече од јавноста со објаснување дека сака да го поддржи својот болен татко, за пејачката Бритни…

Ален Делон доби ,,Златна палма”Музика и филм
ЗАСЛУЖЕНО

Ален Делон доби ,,Златна палма”

Ѕвездата на филмовите „Роко и неговите браќа“, „Самурај“, „Гепард“ и „Господин Клајн“, францускиот актер Ален Делон, е добитник на почесната…