Новак Ѓоковиќ е елиминиран во четвртфиналето на АТП Мастерсот во Монте КарлоСпорт
Изненадување

Новак Ѓоковиќ е елиминиран во четвртфиналето на АТП Мастерсот во Монте Карло

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е елиминиран во четвртфиналето на АТП Мастерсот во Монте Карло. Првиот носител на овој турнир…

Оливије Жиру останува во Челзи и следната сезонаСпорт
Сепак останува

Оливије Жиру останува во Челзи и следната сезона

Францускиот напаѓач, Оливије Жиру, останува во Челзи и следната сезона, најави менаџерот на сините, Маурисио Сари. Тој ќе остане во…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.04.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Модни скопски разгледници: Европски креации на знаменити градски локацииНастани

Модни скопски разгледници: Европски креации на знаменити градски локации

Новиот урбан едиторијал претставува кулминација на проектот „Обединета мода“ што се одвиваше во рамки на неодамна одржаното деветнаесетто издание на…

„Руби“ елегантна покрај новото момче Фернандо РовзарМузика и филм

„Руби“ елегантна покрај новото момче Фернандо Ровзар

Барбара Мори и Фернандо Ровзар повеќе не ја кријат својата врска. Мексиканскиот пар за првпат се појави заедно на свечен…