Цела Холандска лига со поддршка за АјаксСпорт
Заслужено

Цела Холандска лига со поддршка за Ајакс

Голема еуфорија владее во Холандија, а причината е Ајакс. Копјаниците се најголемиот хит во Лигата на шампионите сезонава, откако успеаја…

Во Ферари очекуваат подобри времиња по најавената промена на болидотАвто-мото
Проблемот е решен?

Во Ферари очекуваат подобри времиња по најавената промена на болидот

Италијанскиот тим верува дека задното крило им правело најмногу проблеми поради кои на последната трка не можеа да му се…

Вонвременскиот “Porsche 911 Speedster”Авто-мото

Вонвременскиот “Porsche 911 Speedster”

По девет години чекање “Porsche” конечно ги израдувал своите љубители на новиот “Speedster”. Меѓутоа, новиот “Speedster” не е базиран на…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.04.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Бали Бег и Неџла излегоа од болницата со синот КаранШоу бизнис и трач

Бали Бег и Неџла излегоа од болницата со синот Каран

Актерите Фахрие Евџан и Бурак Озчивит, вчера заедно со својот си излегоа од блоницата во која Фахрие се породи пред…

Двејн Џонсон сподели слатка порака за ќеркатаШоу бизнис и трач
WOW

Двејн Џонсон сподели слатка порака за ќерката

Двејн Џонсон со неодолива фотографија и порака ѝ го честиташе првиот роденден на ќеркичката Тија. 46-годишниот актер, познат и како…

Викторија Бекам го прослави 45-тиот роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Викторија Бекам го прослави 45-тиот роденден

Викторија Бекам наполни 45 години и, како и секогаш, одбележа заедно со целото свое семејство. Познатата дизајнерка го прослави својот…

Брејк стана татко по 3-ти патШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Брејк стана татко по 3-ти пат

Дарко Гелев – Брејк и неговата сопруга Драгана Клопчевска има за што да се радуваат. Познатиот македонски пар го доби…