3те најголеми митови за протеините!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

3те најголеми митови за протеините!

Постојат толку многу митови за кои луѓето толку силно се врзуваат  и ги прифаќаат како факти, иако за нив можеби…

Антонио Конте се враќа од наредната сезонаСпорт
Каде ќе заврши?

Антонио Конте се враќа од наредната сезона

Поранешниот италијански селектор, Антонио Конте, потврдил дека од наредната сезона се враќа на работа. Конте, во јули минатата година, доби…

Александра Пријовиќ се појави во јавноста еден месец по породувањетоШоу бизнис и трач

Александра Пријовиќ се појави во јавноста еден месец по породувањето

Александра Пријовиќ се породи на 6 март во приватна клиника во Белград. Иако откако се породи, речиси не излегува од…

Хјустон,Милвоки и Бостон ја искористија предноста на домашниот теренСпорт
НБА резултати

Хјустон,Милвоки и Бостон ја искористија предноста на домашниот терен

Изминатата ноќ екипите на Хјустон Рокетс, Милвоки Бакс и Бостон Селтикс ја искористија уште еднаш предноста на домашниот терен и…

Меган Маркл се породила во тајностШоу бизнис и трач
НАВИСТИНА!?

Меган Маркл се породила во тајност

Војвотката од Сасекс и принцот Хари пред неколку дена објавија дека деталите околу раѓањето на нивното прво дете ќе ги…

Спотот за евровизиската песна на СрбијаМузика и филм

Спотот за евровизиската песна на Србија

Вчера официјално беше претставен спотот за евровизиската песна ,,Круна” за која се очекува да се најде на 39-тото место. Песната…

Гвардиола:Фудбалот е непредвидливСпорт
Изјава

Гвардиола:Фудбалот е непредвидлив

Манчестер Сити е елиминиран во четвртфиналето од ЛШ, иако беа на прагот од полуфиналето, среќата и ВАР ситуацијата не ги…

Каролина Гочева е убавица во ЊујоркМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Каролина Гочева е убавица во Њујорк

Каролина Гочева и Михаил Корубин отпатуваа во Њујорк по повод неговата нова изложба. Уметничките дела на Корубин деновиве се изложени…

Џенифер Лопез ќе добие награда за својот моден стилШоу бизнис и трач
секогаш скоцкана

Џенифер Лопез ќе добие награда за својот моден стил

Славната пејачка, танчерка и глумица Џенифер Лопез помеѓу сè позната е и по својот беспрекорен стил. Во текот на својата…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.04.2019

ОВЕН Можеби и самите сте виновни за проблематиката која моментално ви е актуелна. Во секој случај тешко ќе се фокусирате…