25 фитнес факти кои можеби не сте ги знаеле, а се важни!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

25 фитнес факти кои можеби не сте ги знаеле, а се важни!

Исхраната е едно од најистражуваните полиња и речиси секојдневно се изведуваат нови истражувања, и веројатно може да се обезбедат 26…

Антиќ најави кандидатура за претседател на МКФ!Спорт
Неочекувано

Антиќ најави кандидатура за претседател на МКФ!

Перо Антиќ, три кратниот освојувач на Евролигата, најави дека ќе се кандидира за претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, на…

ЛА Клиперс го шокираше шампионот!Спорт
Сензација

ЛА Клиперс го шокираше шампионот!

Огромно изненадување направи екипата на Лос Анџелес Клиперс која го победи Голден Стејт на негов терен и израмни на 1-1.…

Се доведува ли во прашање легалноста на моторот на болидот на Ферари?Авто-мото
Сомнително

Се доведува ли во прашање легалноста на моторот на болидот на Ферари?

За време на зимските тестови ФИА најави поостри мерки во врска со регуларноста на погонските единици, за да може сите…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.04.2019

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Што му треба на Ливерпул да биде шампион според Салах?Спорт
дефинитивно

Што му треба на Ливерпул да биде шампион според Салах?

Фудбалерите на Ливерпул го добија Челси со 2-о и уште еднаш потврдија дека по никоја цена не сакаат да ја…

Моделот му раскина на 23 години помладото момче!Шоу бизнис и трач
нема љубов

Моделот му раскина на 23 години помладото момче!

Супермоделот Наоми Кембел (48) ја заврши својата љубовна романса со 23 години помладиот британски пејач Лиам Пејн (25), после само…

Гејмерски лаптоп Predator Helios 700 на Acer со подвижна тастатураМобилни и технологија
момци навалете

Гејмерски лаптоп Predator Helios 700 на Acer со подвижна тастатура

Acer претстави нов гејминг лаптоп под името Predator Helios 700 кој изгледа како поголема верзија од неговиот претходник Predator Helios…

AI:ME: Футуристичкиот Audi A2 кој ќе ве остави без здив!Авто-мото
неверојатно добар

AI:ME: Футуристичкиот Audi A2 кој ќе ве остави без здив!

Audi на саемот за автомобили во Шангај ја претстави својата визија за иднината, електричниот концепт AI:ME. Футуристичката верзија на A2…

Пристигнува неодоливиот „брутален“ телефон на Самсунг!Мобилни и технологија
врв

Пристигнува неодоливиот „брутален“ телефон на Самсунг!

Нема сомнеж дека Самсунг наскоро ќе го претстави новиот Galaxy Note 10, но тоа најверојатно нема да биде се. Како…