Марко Јариќ ги запозна ќерките со новата девојкаШоу бизнис и трач
Нека се сакаат

Марко Јариќ ги запозна ќерките со новата девојка

Марко Јариќ веќе некое време ужива во љубовната врска со убавата манекенка Бони Мјулер. Марко, својата нова љубов ја запознал…

Се породи Фахрие ЕвџанШоу бизнис и трач
Нека е живо и здраво

Се породи Фахрие Евџан

Турските медиуми јавија дека еден од најпопуларните турски актери, Бурак Озџивит и неговата сопруга Фахрие Евџен, стнаа родители. Фехрие се…

4 причини зашто не намалувате на телесни масти како што посакувате!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

4 причини зашто не намалувате на телесни масти како што посакувате!

НЕ ГО ПРАВИТЕ ПРАВИЛНО ТЕЖИНСКИОТ ТРЕНИНГ Аеробниот тренинг или “кардиото” троши калории но нема никаква врска со забрзувањето на вашиот…

Неверојатно убава и во 90-те годиниШоу бизнис и трач
секогаш совршена

Неверојатно убава и во 90-те години

Софија Вергара сподели жешка топлес фотографија од 90-те години и своите фанови ги оставила без здив. Ѕвездата на “Модерно семејство”…

Колку заработуваат Кардашијанки со една објава на Инстаграм?Шоу бизнис и трач
алал да им е

Колку заработуваат Кардашијанки со една објава на Инстаграм?

Крис Џенер одлучила првпат да проговори за деловното царство кое го изработила во последните 15 години. Мајката и менаџерка на…

Никола Јакимовски го затреси грчки ПАОКСпорт
само напред

Никола Јакимовски го затреси грчки ПАОК

Македонскиот фудбалски интернационалец, Никола Јакимовски донесе бод за својот АЕЛ Лариса во пресметката со лидерот ПАОК во првата грчка лига.…

Вернер дефинитивно заминуваСпорт
добра сума

Вернер дефинитивно заминува

Ред Бул Лајпциг потврдиле дека ова лето напаѓачот Тимо Вернер ќе замине од клубот. Германскиот репрезентативец кариерата ќе ја продолжи…

Реал ја одреди цената за услугите на Варан!Спорт
Не реални

Реал ја одреди цената за услугите на Варан!

Италијанскиот хегемон Јувентус се обиде повторно да пазари во Реал Мадрид, но овојпат наиде на цврст отпор од кралскиот клуб.…

Фетел ги негира тврдењата за тимската наредбаАвто-мото
Изјава

Фетел ги негира тврдењата за тимската наредба

Очигледно дека фрустрации постоеа кај Себастијан Фетел на вчерашната трка во Кина, откако беше прашан за тимските наредби на неговата…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.04.2019

ОВЕН Вашиот успех може да се толкува на различни начини. Бидете мудри важно е да го насочите успехот кон заеднички…