Почина капитенот на ЛиверпулСпорт
нека почива во мир

Почина капитенот на Ливерпул

Поранешниот капитен на Ливерпул, „Енфилд Ајрон“ Томи Смит почина во петокот на 74 години и има одиграно 638 пати за…

Четвртото продолжение на легендарниот филм Rush Hour 4Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

Четвртото продолжение на легендарниот филм Rush Hour 4

Глумецот Крис Такер сподели фотографија на која позира со Џеки Чен, а и двајцата ги држат четирите прсти подигнати најавувајќи…

Џеј Ло проговори одговори на гласините околу неверството на својот вереникШоу бизнис и трач
тие си знаат

Џеј Ло проговори одговори на гласините околу неверството на својот вереник

После објавата за веридба, во јавноста се појавија приказни дека Алекс Родригез имал афери со две жени додека бил во…

Лина Ѓорческа ќе игра на ФЕД Купот во ФинскаСпорт
Браво!

Лина Ѓорческа ќе игра на ФЕД Купот во Финска

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од репрезентацијата на Македонија која ќе ја претставува нашата земја на ФЕД Купот кој…