Дали секој што вежба во теретана е нарцисоиден?Здравје и Фитнес
ПсихоФит

Дали секој што вежба во теретана е нарцисоиден?

Бодибилдингот многу често неоправдано се поврзува со нарцисоидност па на бодибилдерите им се препишува нарцисоидно нарушување на личноста. Не е бодибилдингот нарцисоиден- луѓето…

Сопругата на Икарди повторно се разголе!Спорт
Експлицитна

Сопругата на Икарди повторно се разголе!

Сопругата на фудбалерот на Интер, Мауро Икарди, Ванда Нара, која воедно е и негов агент, повторно објави фотографии на социјалните…

Левандовски и Коман имале физичка пресметка!Спорт
Тензично

Левандовски и Коман имале физичка пресметка!

Роберт Левандовски и Кингсли Коман имале боксерска пресметка на вчерашниот тренинг, соопшти германскиот весник Билд. Според информациите, Полјакот почнал да…

Фетел не ги прифаќа критиките од јавностаАвто-мото
Изјава

Фетел не ги прифаќа критиките од јавноста

Себастијан Фетел не сака така лесно да ги прими критиките кои доаѓаат на негова сметка, по подпросечниот старт на новата…

Ким Кардашијан во Vogue откри дека станува адвокаткаШоу бизнис и трач
збеснати се

Ким Кардашијан во Vogue откри дека станува адвокатка

Старлетата Ким Кардашијан е новата ѕвзеда на мајското издание на модниот магазин Vogue и тоа е нејзината прва самостојна насловна…

Совети за успешен брак од Бред Пит!Шоу бизнис и трач
божји заповеди

Совети за успешен брак од Бред Пит!

По цели 11 години заеднички живот, Бред Пит и Анџелина Џоли официјално се разведени, а јавноста сè уште зборува за…

Џенифер Лопез проговори за шпекулациите за изневерувањетоШоу бизнис и трач
ХМММ...

Џенифер Лопез проговори за шпекулациите за изневерувањето

Не долго откако е објавено дека некогашниот бејзбол играч Алекс Родригез ја изневерува својата свршеница Џенифер Лопез, откриено беше дека…

Трејлер за новиот анимиран филм „The Addams Family“Музика и филм
ИНТЕРЕСНО

Трејлер за новиот анимиран филм „The Addams Family“

Оваа година ќе излезе нов анимиран филм за „чудното семејство“, а вчера беше објавен првиот краток трејлер за „The Addams…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.04.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Реал постави цена за Варан и Бејл!Спорт
какви трансфери

Реал постави цена за Варан и Бејл!

Реал Мадрид има исклучително лоша сезона и со нетрпение чека истата да заврши за да може да се фокусира на…