5те најголеми грешки во тренингот за абдоменалните мускули!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

5те најголеми грешки во тренингот за абдоменалните мускули!

1. ГО ВЛЕЧЕТЕ ВРАТОТ СО РАЦЕТЕ Можеби ова го чувствувате како природен дел од движењето кога изведувате вежба за стомачни,…

Солскјер: Имаме шанси можеме да направиме изненадувањеСпорт
Вечен оптимист

Солскјер: Имаме шанси можеме да направиме изненадување

Барселона синоќа од Олд Трафорд си замина со победа од 1-0, па така реваншот ќе го дочека многу поспокојна. Од…

Јовиќ сака да остане во Ајнтрахт!Спорт
Сепак останува

Јовиќ сака да остане во Ајнтрахт!

Српскиот фудбалер, Лука Јовиќ по спектакуларната сезона во Ајнтрахт се поврзува со трансфер во многу европски гиганти. Барселона, Реал Мадрид,…

Јужнокорејскиот гигант Hyundai откри нови детали за својот нов кросовер VenuеАвто-мото
предобар

Јужнокорејскиот гигант Hyundai откри нови детали за својот нов кросовер Venuе

Иако кросоверот Kona со своите 4.165 mm е еден од најмалите кросовери, во Hyundai веруваат дека на пазарот има простор…

Домашен пијалок кој лечи многу болести!Здравје и Фитнес
природно и здраво

Домашен пијалок кој лечи многу болести!

Ако оваа намирница ја вклучите во својот режим на исхрана, загарантирано ќе бидете изненадени од сите благодети кои вашиот организам…

Модната божица без грам шминка!Шоу бизнис и трач
секогаш совршена

Модната божица без грам шминка!

Знаеме дека е прекрасна со шминка, но како Адријана Лима изгледа ненашминкано? Тоа го открила и самата Бразилка на Инстаграм,…

Лазаров задоволен од победатаСпорт
кире иконо наша

Лазаров задоволен од победата

Македонските ракометари синоќа во една драматична завршница славеа на гостувањето во Рејкјавик против Исланд со 33:34. Со победата на гостувањето…

Реал го продава Герет БејлСпорт
каде ли ќе оди ..

Реал го продава Герет Бејл

Менаџерот на Герет Бејл, во неколку свои изјави потенцираше дека неговиот клиент до крајот на договорот ќе остане во Реал,…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.04.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Новиот трејлер за филмската верзија на „Кралот лав“Музика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ ДА ГО ГЛЕДАМЕ

Новиот трејлер за филмската верзија на „Кралот лав“

Дизниевиот хит „Кралот лав“ доби филмска верзија, а новиот трејлер ќе им побуди носталгија на сите што растеле со популарниот…