ПсихоФит: Што е потребно да бидете здрава, фит мама ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Што е потребно да бидете здрава, фит мама ?

Многу често во медиумите можеме да сретнеме содржини кои ги промовираат фит телата на младите мајки веднаш или неколку месеци…

Двејн Вејд и Дирк Новицки се простија од своите навивачи!Спорт
Емотивно

Двејн Вејд и Дирк Новицки се простија од своите навивачи!

На еден натпревар пред крајот на регуларниот дел од сезоната, крај на своите играчки кариери објавија Двејн Вејд и Дирк…

Заврши сезоната за Хари Кејн!?Спорт
Разочарување

Заврши сезоната за Хари Кејн!?

Фудбалерите на Тотенхем синоќа триумфираа против Манчестер Сити на првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите 1:0, но се чини…

Бен Стилер се смири со сопругата!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Бен Стилер се смири со сопругата!?

Бен Стилер е забележан како се држи со својата отуѓена сопруга, Кристин Тејлор, за рака. Бен и Кристин се разделија…

Џенифер Лопез има нов спот за песната „Medicine“Музика и филм

Џенифер Лопез има нов спот за песната „Medicine“

Џенифер Лопез неуморно реализира само нови и нови проекти. И покрај тоа што го снима својот филм „Hustlers“, 49-годишната пејачка…

Сите детали за свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана РодиќШоу бизнис и трач
ГОЛЕМА СВАДБА СЕ ПОДГОТВУВА

Сите детали за свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ

Светлана Цеца Ражнатовиќ започнала со подготовките на свадбата на својот син Вељко Ражнатовиќ, кој на лето ќе се жени со…

Ар Кели запеа после излегувањето од затворМузика и филм
се враќа на сцената

Ар Кели запеа после излегувањето од затвор

Според пишувањата на американските медиуми, Ар Кели го одржа својот прв краток настап откако излезе од затвор, а според изјавите…

„Неџла“ го покажа трудничкото стомачеШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

„Неџла“ го покажа трудничкото стомаче

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит за кратко време ќе станат родители. Популарните турски актери беа фотографирани додека се упатуваа на…

Гвен Стефани во непрепознатливо изданиеШоу бизнис и трач
сепак е убава

Гвен Стефани во непрепознатливо издание

Пејачката Гвен Стефани често е пример за жена која изгледа многу помладо од тоа што е. Но, додека до пред…

Селма Хајек доминира во Ровињ!Шоу бизнис и трач
убав град

Селма Хајек доминира во Ровињ!

Славната холивудска латино дива, Селма Хајек овие денови престојува во Ровињ. Во познато летувалиште за актери во Истра, се снима…