Кијану Ривс на социјалните мрежи сподели една многу важна животна лекцијаЖивот

Кијану Ривс на социјалните мрежи сподели една многу важна животна лекција

Кијану Ривс на социјалните мрежи сподели една многу важна животна лекција со неговите обожаватели која го обиколи целиот свет и…

Емили блесна во жолто-златна комбинацијаМода и убавина
Совршена

Емили блесна во жолто-златна комбинација

Емили Ратајковски носеше сатенски жолт фустан на свадбата на дизајнерот Марк Џејкобс во Њујорк. Емили изгледаше сензационално во сатенскиот фустан…

Ќерката на Анџелина Џоли ќе стане момче?Шоу бизнис и трач

Ќерката на Анџелина Џоли ќе стане момче?

Ќерката на Анџелина Џоли, Шајло уште од мала претпочита да носи машки фризура, панталони и темна облека. Првата ќерка на…

Фелисити Хофман може да помине 20 години во затворШоу бизнис и трач
Се за децата

Фелисити Хофман може да помине 20 години во затвор

Фелисити Хофман и уште 12 богати познати личности ја признале вината дека давале мито за децата да ги запишат на…

Васил Зафирчев напиша емотивен статус за Златко СлавенскоЖивот
Тажно

Васил Зафирчев напиша емотивен статус за Златко Славенско

Васил Зафирчев напиша емотивен статус преку кој се збогува од режисерот Златко Славенско кој почина вчера. „Денес не напушти уште…

Пристигна првиот трејлер за акционата комедија „My Spy”Музика и филм
Ќе биде смеење

Пристигна првиот трејлер за акционата комедија „My Spy”

Пристигна првиот трејлер за акционата комедија „My Spy” во која ќе имаме прилика да го видиме Дејв Баутистa во едно…

Што треба да содржи Whey протеинот кој го конзумираме ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Што треба да содржи Whey протеинот кој го конзумираме ?

Whey протеин – можеби најкористениот и најпрактичниот суплемент кој може да се најде на пазарот. Користен и од почетници па…

Мадона ќе настапи на Евросонг во Тел Авив за милион долариШоу бизнис и трач
скромно

Мадона ќе настапи на Евросонг во Тел Авив за милион долари

Како што пишува Independent, една од најголемите поп ѕвезди Мадона ќе настапи на овогодинешниот Евросонг во Израел. Европската емитерска унија…

УЕФА ги одреди судиите за првите четврт-финални натпревариСпорт
Сите натпревари ќе започнат во 21 часот.

УЕФА ги одреди судиите за првите четврт-финални натпревари

УЕФА ги одреди арбитрите што ќе ги судат првите четврт-финални натпревари во Лигата на шампионите. На два од нив правдата…

Доаѓа еден од најважните натпревари во кариерата на ТотенхемСпорт
како ќе изиграат?

Доаѓа еден од најважните натпревари во кариерата на Тотенхем

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, рекол дека претстојниот натпревар со Манчестер сити, во четврт-финалето, во Лигата на шампионите е еден…