Марк Џејкобс се омажи со ЧарлиШоу бизнис и трач
ХМММ...

Марк Џејкобс се омажи со Чарли

Марк Џејкобс и Чарли Дефранческо стапија во брак на церемонија во Њујорк.  Парот го изговори судбоноското „ДА“ на свеченост на…

Виски изданието на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 ги воодушеви посетителитеНастани

Виски изданието на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 ги воодушеви посетителите

Второто издание на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 “whiskey edition” во организација на агенцијата за настани Боттега Евенти, кое се случи…

Сандра Африка е бременаШоу бизнис и трач

Сандра Африка е бремена

Фолк пејачката Сандра Африка е во блажена состојба, а убавите вести сè уште ги крие, но информациите го пронајдоа патот…

„Ацтека“ во Мексико го прими 10.000-тиот гол, најмногу во светот!Спорт
честитки

„Ацтека“ во Мексико го прими 10.000-тиот гол, најмногу во светот!

Во првенството на Мексико вчера редовно коло играа Круз Азул и Куеретар, славеа домаќините со резултат 3:0. Победата на домашната…

Што открија фановите на “Game of Thrones”?Музика и филм
интересно

Што открија фановите на “Game of Thrones”?

Фановите на популарната серија “Game of Thrones” со цело срце го чекаат почетокот на осмата и последна сезона, а додека…

Какво промашување на Мотинг !Спорт
ќе се памти

Какво промашување на Мотинг !

ПСЖ не го победи Стразбур и ја одложи извесната промоција за старо – нов шампион на Франција откако одиграа 2-2.…

Дневен хороскоп за 8.4.2019 годинаХороскоп
убав ден!

Дневен хороскоп за 8.4.2019 година

Дневен хороскоп за понеделник , 8 април 2019 година. Овен 21.3-20.4.   Љубов Кулминацијата на поврзаноста со пријателите ќе ви…

Меган Маркл крши традицијата стара 4 децении!Шоу бизнис и трач
веќе е вообразена

Меган Маркл крши традицијата стара 4 децении!

Изгледа дека Меган Маркл не престанува да ги крши правилата, откако дојде во британското кралско семејство пред малку повеќе од…