Суплемент кој не чини цело богатство – сода бикарбона (натриум бикарбонат)Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Суплемент кој не чини цело богатство – сода бикарбона (натриум бикарбонат)

Во предходната статија ги разгледавме  бенефитите од користење на креатинот како суплемент за подобрување на перфрмансите. Нема дилеми дека креатинот…

Фудбалерите во Серија А лудуваат по неа!Спорт
Заводлива

Фудбалерите во Серија А лудуваат по неа!

Бројни фудбалери од италијанската Серија А се обидоа да ја заведат убавата манекенка Ирена Берзеро, но таа така ладно ги…

Манџукиќ го продолжи договорот со ЈувентусСпорт
Заслужено

Манџукиќ го продолжи договорот со Јувентус

Јувентус ова попладне и официјално соопшти дека е постигнат конечен договор со Марио Манџукиќ за продолжување на взаемната соработка, па…

Мурињо е во преговори за превземање на Рома!?Спорт
Шпекулација

Мурињо е во преговори за превземање на Рома!?

Португалскиот тренер Жозе Мурињо е без работа по отказот од Манчестер Јунајтед во декември, а како наближува финишот на сезоната,…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.04.2019

ОВЕН Во текот на денот ќе се појават некои двоумења во врска со некоја личност. Не сте сигурни како да…