Започнува Скопје филм фестивал!Настани
Влезниците за филмовите се 50 денари.

Започнува Скопје филм фестивал!

Пред годинашниов официјален почеток, Скопје филм фестивал, заедно со Кинотека на Северна Македонија ве покануваат на пред-фестивалската ревија на шпански…

10 совети за оптимизирање на вашиот мускулен напредокЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

10 совети за оптимизирање на вашиот мускулен напредок

Идењето два до три пати во теретана неделно е доволно ако сакате да ја задржите мускулната маса која веќе ја…

Тотенхем синоќа го отвори својот нов стадионСпорт
Одлично изгледа

Тотенхем синоќа го отвори својот нов стадион

Лондонски Тотенхем синоќа со победа над Кристал Палас од 2:0 го отвори новиот стадион. Отворањето на новиот стадион на лондонскиот…

Фетел најави дека би можел да ја напушти Формула 1!Авто-мото
Неочекувано

Фетел најави дека би можел да ја напушти Формула 1!

Себастијан Фетел порача дека би можел да ја напушти Формула 1 кога ќе му истече договорот со Ферари во 2020.…

Новиот iPhone пристигнува со 25% помоќна батеријаМобилни и технологија
незапирливи

Новиот iPhone пристигнува со 25% помоќна батерија

Причината за зголемувањето на капацитетот на батеријата е технологијата со која iPhone ќе може бежично да ги полни другите уреди.…

Вардар уште еднаш ја освои титулата во СЕХА лигатаСпорт
затоа што се најдобри!

Вардар уште еднаш ја освои титулата во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар се старо-нови шампиони во СЕХА регионалната лига, откако вечерва во големото финале го победија составот на ППД…

Објавен конкурс за стипендии на академијата за дизајнЗанимливости
пријавете се!

Објавен конкурс за стипендии на академијата за дизајн

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „S.O.S“, за академската 2019/2020 година за образовните профили Графички дизајнер и…

С.А.М. го објави видеото за “Сакам“Музика и филм
одлични се

С.А.М. го објави видеото за “Сакам“

Хип-хоп артистот С.А.М. го објави видеото за “Сакам“, последен видео запис од неговиот деби албум “Огледало“. Песната се наоѓа во…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 04.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 04.04.2019

ОВЕН Очекувате поддршка од оние со кои работите и сте непријатно изненадени од повлекувањето на некои од вашите колеги од…