Бојан Јовановски донираше за малата ВасијаШоу бизнис и трач
Браво

Бојан Јовановски донираше за малата Васија

При подготовките на церемонијата по повод 1 година 1ТВ, вели првиот човек на 1ТВ Бојан Јовановски, размислувал за што поспектакуларен…

Богат Русин и понудил брак на СорајаШоу бизнис и трач
Нека и е честито

Богат Русин и понудил брак на Сораја

Српските медиуми објавуваат дека познатата старлета Сораја Вучелиќ, добила понуда за брак и дека ќе се омажи за богат Русин…

Сеуште имате изговор ? Млад бодибилдер со даунов синдром учествуваше на бодибилдинг натпревар!Здравје и Фитнес
Секоја чест

Сеуште имате изговор ? Млад бодибилдер со даунов синдром учествуваше на бодибилдинг натпревар!

Collin Clarke, спортист со Down Syndrome (даунов синдром) го оствари својот сон. Овој 22 годишен бодибилдер се натпреваруваше во Kentucky…

Мик Шумахер дебитираше во Ф1Авто-мото
Гордост

Мик Шумахер дебитираше во Ф1

Екипата на Ферари е најголемиот губитник по втората сезонска трка во Ф1 за Големата награда на Бахраин. Ферари имаше фантастичен…

Мурињо посочи под кои услови ќе се вратиСпорт
Изјава

Мурињо посочи под кои услови ќе се врати

Француските медиуми почнаа да го врзуваат името на Жозе Мурињо со премин во редовите на Лион, операција која реално делува…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 02.04.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 02.04.2019

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Чај помага во топењето на масните наслаги?Живот
мора да се конзумира

Чај помага во топењето на масните наслаги?

Зелениот чај повторно е во центарот на вниманието па покрај тоа  што изобилува со антиоксиданси, се нашол и на листата…

Статистиката покажа, на секоја 41 секунда се продава по еден GolfАвто-мото
едни и единствени

Статистиката покажа, на секоја 41 секунда се продава по еден Golf

За четири и пол децении, долгогодишниот бестселер на Volkswagen е продаден во над 35 милиони примероци. Германскиот авто-гигант го лансираше…

Џеј Ло премногу дрско глуми стриптизерка во новиот филмШоу бизнис и трач
многу јака

Џеј Ло премногу дрско глуми стриптизерка во новиот филм

49-годишната Џенифер Лопез го снима новиот филм наречен “Hustlers” во кој ќе го отелотвори ликот на стриптизерката Рамоун. За таа…

Шарл Леклер е следната голема Ф1 ѕвезда?Авто-мото
надежен е

Шарл Леклер е следната голема Ф1 ѕвезда?

Речиси совршената трка на Шарл Леклер на неделната трка во Бахреин, која заврши со солзи за возачот од Монако откако…