Tesla со концепт на автомобил без воланАвто-мото
ненадмиливи

Tesla со концепт на автомобил без волан

Tesla е единствената компанија која моментално овозможува одреден облик на автономно возење кај своите автомобили благодарение на познатата опција „Автопилот“.…

Адел забележана како се забавува со друг мажШоу бизнис и трач
зашто да не

Адел забележана како се забавува со друг маж

Пејачката Адел не чекала многу после разводот со поранешниот сопруг Сајмон Конецки, па во неколку наврати била забележана со друг…

Најлошиот меч на Модриќ за РеалСпорт
невидлив, немоќен, изгубен!

Најлошиот меч на Модриќ за Реал

Хрватот Лука Модриќ на синоќешниот нов пораз на Реал Мадрид од Рајо Валјекано со 1-0 беше убедливо најслабиот играч во…

Фудбалерите го одбраа Ван Дајк за најдобар фудбалер на сезоната, а Стерлинг е најдобриот според новинаритеСпорт
што мислите вие?

Фудбалерите го одбраа Ван Дајк за најдобар фудбалер на сезоната, а Стерлинг е најдобриот според новинарите

Напаѓачот на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг (24) е прогласен за најдобар фудбалер на сезоната во Англија во изборот на Здружението…

„Aнгел“ на Викторија Сикрет ќе биде манекенка со вишок на килограмиМода и убавина
импресивно

„Aнгел“ на Викторија Сикрет ќе биде манекенка со вишок на килограми

Американскиот бренд на долен веш, „Викторија Сикрет“ своето име го има изградено по заслуга на згодните манекенки и ревиите ширум…

Кристијано Роналдо објави фотографија од одморот во ДубровникШоу бизнис и трач
Уживање

Кристијано Роналдо објави фотографија од одморот во Дубровник

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез пред два дена пристигнаа во Дубровник каде ќе останат неколку денови. Португалецот и неговата девојка…

Северина со синот славеше ВелигденШоу бизнис и трач
Честит

Северина со синот славеше Велигден

Северина им го честиташе католички Велигден на своите обожаватели. Северина објави празнична фотографија со својот син Александар. „Среќен Велигден. Најсреќен.…

Детето на принцот Хари и Меган Маркл ќе влезе во историјата поради неколку причиниШоу бизнис и трач

Детето на принцот Хари и Меган Маркл ќе влезе во историјата поради неколку причини

Детето на Меган Маркл и принцот Хари ќе влезе во историјата поради неколку причини, а една од нив е и…

Ариана Гранде ја погодија со лимон на КоачелаШоу бизнис и трач
Срамота

Ариана Гранде ја погодија со лимон на Коачела

Ариана Гранде беше погодена со лимон за време на својот настап на фестивалот Коачела во американската сојузна држава Калифорнија, а…

Адел ќе изгуби половина од своето богатствоШоу бизнис и трач
Итака си има

Адел ќе изгуби половина од своето богатство

Адел по разводот ќе мора на својот досегашен сопруг Сајмон Конецки да му отстапи половина од своето мултимилионско богатство. Се…