Фановите разочарани поради скратената сцена на The NotebookМузика и филм
Со причина

Фановите разочарани поради скратената сцена на The Notebook

“The Notebook” е достапен на Нетфликс, но доколку припремивте кутија хартиени марамчиња за една од најважните сцени во филмот, би…

Лук Пери итно префрлен во болницаШоу бизнис и трач
Со помин

Лук Пери итно префрлен во болница

Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“, бил итно префрлен в болница по претрпен тежок…

Почна продажбата на билетите за ЕвровизијаМузика и филм
Одлично

Почна продажбата на билетите за Евровизија

Продажбата на билетите за Евровизија почнува вечерва, соопштија организаторите во израелскиот град Тел Авив. „Почетокот на продажбата е закажан за…

Претставувана е новата ŠKODA KAMIQАвто-мото

Претставувана е новата ŠKODA KAMIQ

Новиот ŠKODA KAMIQ претставува уште еден голем чекор во успешната гама на SUV возила на чешкиот производител. KAMIQ е централна…

Војвотката Кетрин модерна дама во синоМода и убавина

Војвотката Кетрин модерна дама во сино

Војвотката Кетрин зрачеше со елеганција на вториот ден од официјалната посета на Северна Ирска со принцот Вилијам. Шармантната припадничка на…

Мајли Сајрус,заљубена и среќна како никогашШоу бизнис и трач
НАВИСТИНА!

Мајли Сајрус,заљубена и среќна како никогаш

Мајли Сајрус и нејзиниот сопруг Лиам Хемсворт заедно се појавија на добротворна гала организирана од Фондацијата за истражувања за рак…

Александра Јанева има нова песнаМузика и филм

Александра Јанева има нова песна

Александра Јанева ја објави својата нова песна „Срце отвори“, како и видеозаписот за истата. По успехот на минатогодишниот сингл „Ќе…

Зашто треба секојдневно да конзумирате магнезиум?Здравје и Фитнес
пробајте!

Зашто треба секојдневно да конзумирате магнезиум?

Грчеви во мускулите или константен замор, главоболки, лош сон, раздразливост, голема потреба за чоколадо се само дел од симптомите кои…

Златан Ибрахимовиќ со искрена порака до Кејн!Шоу бизнис и трач
искрено

Златан Ибрахимовиќ со искрена порака до Кејн!

Златан Ибрахимовиќ е еден од ретките играчи кои имаат постигнато голови во четири од петте најсилни лиги во светот, а…

Северина шокирала со изгледот на премиератаШоу бизнис и трач
паднал ботоксот

Северина шокирала со изгледот на премиерата

Северина Којиќ (46) се појавила на премиерата на првата хрватска комедија од иднината „Последниот Србин во Хрватска“ во придружба на…