Коби Брајант:Јас сум најдобар па потоа Јордан и Леброн!Спорт
Самоуверено

Коби Брајант:Јас сум најдобар па потоа Јордан и Леброн!

Некогашниот кошаркар на ЛА Лејкерс и репрезентативец на САД, Коби Брајант, прокоментира на тема за тоа кои играчи одбележаа една…

Официјално:Солскјер потпиша тригодишен договор со ЈунајтедСпорт
Заслужено

Официјално:Солскјер потпиша тригодишен договор со Јунајтед

Миленикот на навивачите на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер потпиша тригодишен договор со клубот и повеќе покрај своето име нема…

Луис Фиго откри зошто заминал од Барса во РеалСпорт
Изјава

Луис Фиго откри зошто заминал од Барса во Реал

Пред 19 години Луис Фиго ја налути цела Каталонија откако ја напушти Барселона и се пресели во најлутиот ривал Реал…

Пристигна најновата надградба на iOSМобилни и технологија
симнете ја веднаш

Пристигна најновата надградба на iOS

Дури 51 безбедносен пропуст е „поправен“ со најновата надградба на оперативниот систем iOS 12.2 на Apple. Apple ја објави надградбата…

Рајан Рејнолдс, Селма Хаек и Семјуел Л. Џексон доаѓаат во ЗагребМузика и филм
јако

Рајан Рејнолдс, Селма Хаек и Семјуел Л. Џексон доаѓаат во Загреб

Жителите на Загреб ќе имаат можност на улица да ги сретнат едни од најпопуларните холивудски глумци, бидејќи тие таму ќе…

Новајлијата во француската репрезентација е идеално засилување за РеалСпорт
дали се согласувате?!

Новајлијата во француската репрезентација е идеално засилување за Реал

Реал Мадрид излезе со официјално соопштение со кое јасно стави до знаење дека не планира да испрати луда понуда за…

Тој никогаш повеќе не би заиграл за Барселона!Спорт
има и зашто

Тој никогаш повеќе не би заиграл за Барселона!

Жерар Делофеу не успеа минатата сезона да се избори за место во тимот на Барселона, па сега настапува во дресот…

Уште еден надимак во низата, како ја нарекуваат сега Меган Маркл во кралската палата?!Шоу бизнис и трач
сама си е крива

Уште еден надимак во низата, како ја нарекуваат сега Меган Маркл во кралската палата?!

Војвотката Меган Маркл со вработените не е во најдобри односи, поради што во Кенсингтонската палата добила неколку погрдни надимаци, а…

Николас Кејџ се жени по четврти патШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Николас Кејџ се жени по четврти пат

По помалку од една година љубов, холивудскиот актер Николас Кејџ побара дозвола за брак во Лас Вегас,  за да се…

Моника Белучи со новото момче си разменува нежностиШоу бизнис и трач

Моника Белучи со новото момче си разменува нежности

Врската на Моника Белучи и Николас Лефевре станува сè посилна. 54-годишната актерка и 36-годишниот артист беа фотографирани за време на…