Војвотката Кетрин се дружеше со мали извиднициШоу бизнис и трач
БРАВО!

Војвотката Кетрин се дружеше со мали извидници

Војвотката Кетрин е посветена на поддржување на активности кои го подобруваат животот на малите деца. 37-годишната сопруга на принцот Вилијам…

Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезонатаМода и убавина

Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната

Денес ја објавуваме втората серија фотографии од соработката Каролина Гочева и MANGO. Овој пат се работи за комбинација одлична за…

Нов сингл и видео на Горан Папаз и Танче Гроздановски, нов проект на македонската сценаМузика и филм

Нов сингл и видео на Горан Папаз и Танче Гроздановски, нов проект на македонската сцена

Спомени е новиот сингл и воедно најава, за новиот проект на дуото Горан Папаз и Танче Гроздановски. Се работи за емотивна и…

ŠKODA SCALA ја освои најпосакуваната награда „Red Dot“Авто-мото

ŠKODA SCALA ја освои најпосакуваната награда „Red Dot“

Дури и пред нејзиното лансирање, ŠKODA SCALA веќе ја доби својата прва награда. Жири составено од околу 40 меѓународни експерти…

Нов полнач на Xiaomi кој го полни телефонот за само 17 минутиМобилни и технологија
ептен напреднаа

Нов полнач на Xiaomi кој го полни телефонот за само 17 минути

Полначот со сила од 100 W двојно е побрз од сегашниот рекордер и повеќекратно побрз од најголемиот дел на полначите…

Како HUAWEI со новата P30 серија ги менува правилата за фотографирање?Мобилни и технологија
врвни!

Како HUAWEI со новата P30 серија ги менува правилата за фотографирање?

Водечкиот технолошки бренд, Huawei, го објави лансирањето на HUAWEI P30 и HUAWEI P30 Pro, со комплетно редизајнирана камера која овозможува…

Рамос ја заслужува Златната топка!Спорт
дали се согласувате?!

Рамос ја заслужува Златната топка!

Легендарниот Португалец, Луис Фиго смета дека стоперот на Реал Мадрид, Серхио Рамос заслужува да ја освои Златната топка. За разлика…

Зашто Жизел Бундшен ја прекина врската со Леонардо Дикаприо?!Шоу бизнис и трач
има и зашто

Зашто Жизел Бундшен ја прекина врската со Леонардо Дикаприо?!

Жизел Бундшен пет години била во врска со глумецот Леонардо Дикаприо, а причината за нивното раскинување никогаш не била откриена…

Хилари Даф се породи дома!Шоу бизнис и трач
лудост

Хилари Даф се породи дома!

Хилари Даф на Инстаграм објави видео од своето породување во када. Се работи за раѓање на нејзиното второ дете, девојчето…

Моќта на протеинот: Oсум едноставни правилаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Моќта на протеинот: Oсум едноставни правила

Покажете ми вежбач кој се плаши од внесување многу протеини и јас ќе ви покажам вежбач кој се плаши од успех. Протеинот…