ПсихоФит: Мускулна дисморфија или бигорексија – Колку “голем” сакаш да бидеш?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Мускулна дисморфија или бигорексија – Колку “голем” сакаш да бидеш?

Постојано сме под влијание на разни трендови кои најчесто ни ги наметнуваат медиумите. Забележувам дека и здравиот начин на живот…

Зидан по секоја цена го носи Мане во Реал!Спорт
Нема да штедат

Зидан по секоја цена го носи Мане во Реал!

По доаѓањето на Зидан во Реал Мадрид повторно, главна тема и дилема во градот и меѓу нивните навивачи, ќе биде…

Мачката на Карл Лагерфелд станува модна креаторкаШоу бизнис и трач
ШТО ЛИ ЌЕ СМИСЛАТ СЛЕДНО?

Мачката на Карл Лагерфелд станува модна креаторка

По смртта на познатиот  Карл Лагеферлд, медиумите пишуваа дека тој своето наследство го оставил на неговата мачка Шупет. Меѓутоа,  мачката…

Пинк објави спот за новата песна „Walk Me Home“Музика и филм
ИНТЕРЕСНО

Пинк објави спот за новата песна „Walk Me Home“

Пинк го објави спотот за новата песна „Walk Me Home“ која ќе биде дел од нејзиниот претстоен албум „Hurts 2B…

За Мурињо јасно е кои се фаворити за освојување на ЛШСпорт
Искрено

За Мурињо јасно е кои се фаворити за освојување на ЛШ

Жозе Мурињо смета дека ниту еден од четирите англиски клубови нема да се пласира во финалето од Лигата на шампионите…

Наполи бара 150 милиони фунти за Кулибали!Спорт
Претераа

Наполи бара 150 милиони фунти за Кулибали!

Јавна тајна е дека Манчестер Јунајтед сериозно се интересира за услугите на фудбалерот на Наполи, Калиду Кулибали. Ѓаволите со сигурност…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.03.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Резултати и стрелци од второто квалификациско коло за ЕП 2020

Вчера стартуваше вториот круг од европските квалификации со 10 нови дуели од групите „Ц“, „Е“, „Г“ и „И“. На терените…

Лозано го крена ”Борис Трајковски” на нозе!Шоу бизнис и трач
атмосферата беше на завидно ниво

Лозано го крена ”Борис Трајковски” на нозе!

Салата Борис Трајковски вчера беше премала за да ги собере сите фанови на Лозано на неговиот прв голем солистички концерт…

Совршен задник за само 30 минути дневно!Здравје и Фитнес
девојки, старт!

Совршен задник за само 30 минути дневно!

Заоблен и цврст задник е сон на секоја жена и желба на секој маж, па не е ни чудно што…