Note 10 би можел да биде најдобриот телефон на Samsung!Мобилни и технологија
Одлични перформанси

Note 10 би можел да биде најдобриот телефон на Samsung!

Спецификациите кои што кружат на интернет се навистина импресивни – екран поголем од 6,6-инчи, одличен хардвер, 6 камери и поддршка…

Лејди Гага е во нова врска, кој е среќникот?Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Лејди Гага е во нова врска, кој е среќникот?

Доделувањето на Оскарите ќе остане запаметено по настапот на Лејди Гага и Бредли Купер, со преполно емоции и страсти и…

Барак Обама им честитал на Џеј Ло и Алекс за веридбатаШоу бизнис и трач
Честитки и од нас

Барак Обама им честитал на Џеј Ло и Алекс за веридбата

Иако сите сме свесни за фактот дека Џенифер Лопез и нејзиниот вереник, Алекс Родригез, се планетарно популарни и познати личности,…

Рафиња се враќа во ФламенгоСпорт
таму припаѓа

Рафиња се враќа во Фламенго

Левиот бек на Баерн Минхен Рафиња по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот,а 33-годишниот фудбалер преговара со Фламенго. Рафиња…

Џеј Ло и контроверзната раперка ќе бидат стриптизеркиШоу бизнис и трач
едвај чекаме

Џеј Ло и контроверзната раперка ќе бидат стриптизерки

Карди Би полека се подготвува да се појави на филмското платно според најновите информации кои ги пренесуваат странските медиуми дека…

Обединета Европа на 19. Моден Викенд СкопјеМода и убавина
Одиме

Обединета Европа на 19. Моден Викенд Скопје

Шоурум со ексклузивни парчиња од дваесет и осум претставници на седумнаесет различни земји, гостување со изложба на наградувана платформа за…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 23.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 23.03.2019

ОВЕН Денес може да добиете интересни предлози за кои вреди да размислите. Можно е да постојат некои препреки за се…

Porsche го претстави Cayenne CoupéАвто-мото

Porsche го претстави Cayenne Coupé

Porsche го проширува семејството на Cayenne. Уште едно спортско возило е додадено во третата генерација на овој мошне успешен SUV…