Светски ден на водата (22 март)Настани

Светски ден на водата (22 март)

Културно-уметничкиот проект „Уметност и вода – магија на животот“ е проект кој го спроведува Здружението за третман на вода со…

Започна со работа онлајн продавницата на дизајнерката Маја КикиритковаМода и убавина

Започна со работа онлајн продавницата на дизајнерката Маја Кикириткова

Од денеска и официјално започнува со работа онлајн продавницата надизајнерката  Маја Кикриткова. Модната дизајнерка која неодамна се врати на сцената…

Каролина Гочева како модна инспирација за MANGO женатаМода и убавина

Каролина Гочева како модна инспирација за MANGO жената

Каролина Гочева станува дел од семејството на  MANGO Македонија за 2019-та година. Кампањата на шпанскиот бренд Mango за оваа сезона…

Ирина Шајк и Бредли Купер заедно и покрај оскаровските шпекулацииШоу бизнис и трач
НА ПРОШЕТКА

Ирина Шајк и Бредли Купер заедно и покрај оскаровските шпекулации

Ирина Шајк и Бредли Купер може да здивнат од големото внимание кое беше насочено кон нив за време на изминатиов…

Како изгледа еден ден во ИТ компанија во Македонија?Настани

Како изгледа еден ден во ИТ компанија во Македонија?

Веројатно сите сонуваме да работиме во една компанија како што е Гугл или Фејсбук. Самиот начин на работа, креативни канцеларии,…

Џенифер Лопез и Алекс во првата заедничка модна кампањаМода и убавина
WOW

Џенифер Лопез и Алекс во првата заедничка модна кампања

Џенифер Лопез и Алекс Родригез веќе имаат заеднички ангажмани. Славниот пар, кој неодамна објави дека се сврши, ја сними првата…

Што нудат новите таблети на Apple?Мобилни и технологија
алал да им е

Што нудат новите таблети на Apple?

Apple деновиве „во тишина“ ги претстави новите модели на своите таблети кои се опремени со моќниот А12 Bionic процесор. Двата…

Пристигна првиот трејлер за научнофантастичната драма “Lucy In The Sky”Музика и филм
натали е фантастична

Пристигна првиот трејлер за научнофантастичната драма “Lucy In The Sky”

Пристигна трејлерот за научнофантастичната драма “Lucy In The Sky” во која во главната улога ќе се најде Натали Портман. Новото…

УЕФА донесе одлука по вулгарната прослава на РоналдоСпорт
не е малку

УЕФА донесе одлука по вулгарната прослава на Роналдо

Кристијано Роналдо беше играчот кој го одбележа осминафиналниот реванш меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, односно со…

Џеј Ло повторно ги собра сите погледи на плажата на Бахамите!Шоу бизнис и трач
што мислите вие?

Џеј Ло повторно ги собра сите погледи на плажата на Бахамите!

Иако е идол на многу жени поради изгледот кој го поседува, фотографиите кои се појавија во јавноста покажуваат дека ниту…