Пријанка Чопра доминираше на улиците во ЊујоркШоу бизнис и трач
прејака!

Пријанка Чопра доминираше на улиците во Њујорк

Една од најубавите жени на светот плени со својот изглед каде и да се појави. А, иако воопшто не треба…

Каде се наоѓа предната селфи камера на новиот ZTE?Мобилни и технологија
интересно, зар не?

Каде се наоѓа предната селфи камера на новиот ZTE?

Моделот Axon V се уште не е официјално најавен, но веќе е познат дизајнот – после “notchot” и дупчето во…

Пристигна трејлерот за филмот “Once Upon a Time in Hollywood”Настани
браво!

Пристигна трејлерот за филмот “Once Upon a Time in Hollywood”

Леонардо Ди Каприо, Бред Пит и Ал Пачино ги здружија силите со генијалниот Квентин Тарантино за новиот филм наречен “Once…

Јувентус нема да игра во САД!Спорт
тоа е фудбалот

Јувентус нема да игра во САД!

Во фудбалскиот клуб Јувентус веќе размислуваaт за летните подготовки, а за разлика од минатата година, во оваа клубот нема да…

Икарди се враќа во првиот тим на ИнтерСпорт
Се смирија

Икарди се враќа во првиот тим на Интер

По едномесечно отсуство, наводно поради повреда, Мауро Икарди ќе се врати во тимот на Интер по репрезентативната пауза. Италијанските медиуми…

Ренато Санчес не е среќен во БаернСпорт
Изјава

Ренато Санчес не е среќен во Баерн

Младиот Португалец Ренато Санчес може да се каже дека оваа сезона имаше неколку блескави моменти во дресот на Баерн, но…

Барселона во преговори за Андре Силва!?Спорт
Изненадување

Барселона во преговори за Андре Силва!?

Многумина фудбалери се поврзуваат со екипата на Барселона, но пред се тука е српскиот голгетер од Франкфурт, Лука Јовиќ. Меѓтуоа,…

Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот гардероберШоу бизнис и трач
WOW

Ким Кардашијан ги отвори вратите од својот гардеробер

Ким Кардашијан поседува куп облека, чевли и модни додатоци и неопходни и се повеќе гардеробери, па и цели соби, за…

Џесика Симпсон се породиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Џесика Симпсон се породи

Џесика Симпсон го донесе на овој свет нејзиното трето дете. Познатата телевизиска ѕвезда роди здраво девојче тешко 4,9 кг. Среќната…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.06.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.06.2019

ОВЕН Можеби и самите сте виновни за проблематиката која моментално ви е актуелна. Во секој случај тешко ќе се фокусирате…