Victoria’s Secret ја претстави новата колекција костими за капењеМода и убавина

Victoria’s Secret ја претстави новата колекција костими за капење

По тригодишна пауза, Victoria’s Secret создаде нова колекција костими за капење. Познатиот бренд сними рекламна кампања за да ги презентира…

Скопје се поврза со директни авионски линии до два германски градовиЗанимливости
топ!

Скопје се поврза со директни авионски линии до два германски градови

Расте бројот на директни авиолинии кои го поврзуваат Скопје со европски градови и метрополи кој во моментов изнесува 39 .…

Манчестер Јунајтед сепак се откажа од Герет БејлСпорт
прескап е

Манчестер Јунајтед сепак се откажа од Герет Бејл

И покрај тоа што често се поврзуваше со Манчестер Јунајтед, на Олд Трафорд не го сакаат Герет Бејл. Јунајтед долго…

Џејмс Бонд во следниот филм ќе вози електричен Астон МартинМузика и филм
ќе биде интересно

Џејмс Бонд во следниот филм ќе вози електричен Астон Мартин

Ако гласините се вистинити, Џејмс Бонд ќе вози електричен Астон Мартин во претстојниот филм. Тоа е секако уште еден показател…

Што ни подготвува Самсунг за 10-ти април?Мобилни и технологија
изненадување

Што ни подготвува Самсунг за 10-ти април?

Самсунг на 10-ти април би требало да претстави нов “Galaxy”, односно цело ново семејство на паметни телефони. Јужнокорејската компанија овој…

Разголените фотографии не прекинуваат од како станав познат!Спорт
сега е ексклузивна ѕвезда

Разголените фотографии не прекинуваат од како станав познат!

Португалското „чудо од дете“ и ѕвезда на Бенфика, Жоао Феликс игра во фантастична форма и го привлече вниманието на најголемите…