Кончита Вурст со нов имиџМузика и филм
ХМММ...

Кончита Вурст со нов имиџ

Кончита Вурст непрекинато привлекува внимание и експериментира со својот изглед. Музичката ѕвезда, чие вистинско име е Томас Том Нојвирт, победи на…

The GENTLEMEN’S EXPO ’19 “whiskey edition”Настани

The GENTLEMEN’S EXPO ’19 “whiskey edition”

Април во Скопје ќе биде поразличен со новото издание на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 – “WHISKEY Edition” во организација на…

Уникатната изложба “Во земјата на змејовите” дојде во СкопјеНастани

Уникатната изложба “Во земјата на змејовите” дојде во Скопје

После турнејата од неколку европски градови, од 21. март до 21. април, уникатната изложба “Во земјата на змејовите” стигнува и…

Тромбонистот на Џејмс Браун – легендарниот Фред Весли во СкопјеНастани

Тромбонистот на Џејмс Браун – легендарниот Фред Весли во Скопје

На 26 март, со почеток во 20 часот, во ноќниот клуб Станица 26, концерт ќе одржи култниот тромбонист Фред Весли…

10 нискокалорични видови на храна кои ќе ве заситат!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 нискокалорични видови на храна кои ќе ве заситат!

Сакате да намалите некој килограм  ? Знаете дека храната е првото нешто на кое треба да помислите. Сепак, губење на…

Прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Диабала!?Спорт
Шпекулација

Прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Диабала!?

Денешната ударна вест во фудбалот ја пласира Тутомеркато, овој дневен спортски весник од Италија тврди дека прашање на време е…

Војвотката Кетрин отмена во сив фустанМода и убавина
КАКО И СЕКОГАШ,СТИЛСКИ

Војвотката Кетрин отмена во сив фустан

Војвотката Кетрин и кралицата Елизабета II по долга пауза го имаа првото заедничко појавување без други членови на британското кралско…

Горан Пандев во најдобриот тим на Интер на сите времињаСпорт
Признание

Горан Пандев во најдобриот тим на Интер на сите времиња

Реномираниот специјализиран сајт за фудбал Гоал.ком го одбра најдобриот тим на Интер на сите времиња кога во предвид доаѓаат фудбалери…

Историска вечер на Џејмс Харден!Спорт
Секоја чест

Историска вечер на Џејмс Харден!

Џејмс Харден, стана првиот играч во историјата на НБА лигата, кој во една сезона, постигнал најмалку 30 поени против сите…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.03.2019

ОВЕН Чувствувате голема желба да направите некои значајни промени и можно е денес да се насочите кон своите емотивни или…