12-то Државно Првенство на Бармени на МакедонијаНастани

12-то Државно Првенство на Бармени на Македонија

Оваа година по 12-ти пат ќе се одржи Државното Првенство на Бармени на Македонија . Забавата, пријатната атмосфера и супериорните…

Заслужени критики за очајниот ИгуаинСпорт
Разочарување

Заслужени критики за очајниот Игуаин

Веќе сега може да се каже дека Гонзало Игуаин личи на големо промашување за Челзи. Останува Лигата на Европа, можеби…

Леброн искрено потенцираше кои работи му сметаат во својата екипаСпорт
Незадоволство

Леброн искрено потенцираше кои работи му сметаат во својата екипа

Леброн Џејмс покажува сериозни знаци на незадоволство во ЛА Лејкерс, тоа тој го потенцираше и по последниот меч во НБА…

Варан го напушта Реал по завршувањето на сезоната!Спорт
Шпекулација

Варан го напушта Реал по завршувањето на сезоната!

Рафаел Варан, еден од играчите на Реал во кои целосна доверба има тренерот Зинедин Зидан, се подготвувал да го напушти…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.03.2019

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на…

Џастин Бибер и Хејли Болдвин уживаат на плажаШоу бизнис и трач
БАШ ИМ Е УБАВО

Џастин Бибер и Хејли Болдвин уживаат на плажа

Џастин Бибер и Хејли Болдвин континуирано се мета на папараците. Па така и нивниот релаксирачки ден на плажа не помина…

Адријана Лима e Модна икона на годинатаМода и убавина
ЗАСЛУЖЕНО

Адријана Лима e Модна икона на годината

Адријана Лима се закити со наградата „Модна икона на годината“, која ја доделува The Daily Front Row. Привлечната Бразилка се…

Кристијано Роналдо отвори клиникаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Кристијано Роналдо отвори клиника

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез пристигнаа заедно во Мадрид на отворањето на неговата клиника за трансплантација на коса „Insparya“. За…

Пристигна новиот смартфон Redmi 7Мобилни и технологија
одлични перформанси

Пристигна новиот смартфон Redmi 7

Благодарејќи на протекувањата на информациите веќе некое време знаеме одредени детали за смартфонот Redmi 7, а подбрендот на Xiaomi конечно…

Самсунг го развива „совршениот“ екран за паметни телефониМобилни и технологија
немаат стоп!

Самсунг го развива „совршениот“ екран за паметни телефони

Совршениот екран на Самсунг ќе ја прекрива целата предна површина на паметниот телефон, нема да има ниту “Notch”, ниту пак…