Војвотката Кетрин во темнозелен стајлинг за Денот на Св. ПатрикМода и убавина

Војвотката Кетрин во темнозелен стајлинг за Денот на Св. Патрик

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам присуствуваа на традиционалната парада на ирската гарда по повод Денот на Св. Патрик. 37-годишната претставничка…

Маја Кикириткова ја претстави својата нова колекција “Елеазар”Мода и убавина

Маја Кикириткова ја претстави својата нова колекција “Елеазар”

Модната дизајнерка Маја Кикириткова, оваа сабота во присуство на медиуми и пријатели ја престави својата нова колекција “Елеазар на Маја…

Мерцедес со еден-два победа на првата трка од Ф1 календаротАвто-мото
Доминантно

Мерцедес со еден-два победа на првата трка од Ф1 календарот

Возачот на Мерцедес Валтери Ботас славеше на Големата награда на Австралија со која стартуваше новата сезона во Формула 1. Финскиот…

Доминик Тим го изненади Федерер во финалето!Спорт
Изненадување

Доминик Тим го изненади Федерер во финалето!

Австриецот Доминик Тим ја освои титулата на мастерс турнирот во Индијан Велс. Тим во финалето го победи Роџер Федерер со…

Интер го доби интересното градско дербиСпорт
Заслужено

Интер го доби интересното градско дерби

Фудбалерите на Милан и Интер синоќа во дербито на колото во италијанска Серија А одиграа одличен натпревар, а по втор…

Ева Лонгорија го прослави својот 44-от роденденШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Ева Лонгорија го прослави својот 44-от роденден

Ева Лонгорија го прослави својот 44 роденден  со своето семејство,и најголемиот подарок за неа е бакнежи на нејзиниот 8-месечен син,…

Дејвид и Викторија Бекам се новите милијардериШоу бизнис и трач
ХМММ...

Дејвид и Викторија Бекам се новите милијардери

  Дејвид Бекам има три компании – „Footwork Productions“, каде се собрани приходите од фудбалската кариера, со промет од 208,3…

Марјана Станојковска во црвен балски фустани на Виенскиот бал во СкопјеМода и убавина
WOW

Марјана Станојковска во црвен балски фустани на Виенскиот бал во Скопје

Синоќа во Скопје се одржа 20-тото издание на Виенскиот бал. На настанот присуствуваше и Марјана Станојковска, која избра црвена креација.…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.03.2019

ОВЕН Некои напнати моменти на деловното поле сте ги оставиле зад себе, но сеуште чувствувате нервоза и стрес бидејќи количината…

Meси сруши неколку рекорди и се изедначи со РоналдоСпорт
неверојатно добар

Meси сруши неколку рекорди и се изедначи со Роналдо

Лионел Меси вчера во својата колекација додаде уште еден во низата маестрални натпревари. Барселона го победи Бетис со 4:1 и…