Основа за почетници – научете за протеини, јагленохидрати и мастиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Основа за почетници – научете за протеини, јагленохидрати и масти

Ако сакате да ги видите најдобрите резултати од вашата тренинг програма, правилната исхрана е круцијална. Ова значи правилен внес на…

Пол-позиција за Хамилтон на првата трка од новата сезона во Ф1Авто-мото
Добар старт

Пол-позиција за Хамилтон на првата трка од новата сезона во Ф1

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон ќе стартува од првото место на трката за Големата награда на Австралија,…

Роналдо се враќа во Португалскиот национален тимСпорт
Камбек

Роналдо се враќа во Португалскиот национален тим

Кристијано Роналдо, ќе ја предводи својата репрезентација на почетокот на квалификацискиот циклус за пласман на ЕВРО 2020. Роналдо се враќа…

Стерлинг најголема трансфер желба на Зидан!Спорт
Засилување

Стерлинг најголема трансфер желба на Зидан!

Зинедин Зидан веќе ја почна реконструкцијата на тимот на Реал Мадрид, пристигна првото засилување – Едер Милитао од Порто, а…

Јелена Томашевиќ одржа незаборавен концертМузика и филм
БРАВО!

Јелена Томашевиќ одржа незаборавен концерт

Јелена Томашевиќ одржа феноменален концерт во Белград. Талентираната пејачка ја забавуваше и разнежнуваше огромната публиката во Сава центарот. 35-годишната музичка…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 16.03.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

Џеси Џеј и Ченинг Тејтум се официјално во врскаШоу бизнис и трач
ЉУБОВ ЛИ Е

Џеси Џеј и Ченинг Тејтум се официјално во врска

Ченинг Тејтум и Џеси Џеј повеќе не ја кријат својата врска. Парот беше фотографиран на прошетка во Лондон. 30-годишната пејачка…

Алиша Кис заедно со малиот син ја изведоа „Raise a Man“Музика и филм
БРАВО!

Алиша Кис заедно со малиот син ја изведоа „Raise a Man“

На синоќешното доделување на музичките награди на iHeartRadio, Алиша Кис беше придружувана од своето семејство. Откако ја прими наградата за Иноватор…