10 причини зашто да престанете со диети!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 причини зашто да престанете со диети!

Сте се запрашале некогаш зашто е тешко да се остане на диета и да се изгуби некој килограм ? Постојат…

Ждрепка за ЛШ-Јунајтед на мегдан против Барселона!Спорт
Ексклузивно

Ждрепка за ЛШ-Јунајтед на мегдан против Барселона!

Реприза на финалето од пред 10 и 8 години ќе имаме можност да гледаме во четвртфиналето од Лигата на шампионите…

Реал Мадрид испратил понуда до Челси за Еден Азар!Спорт
Интересно

Реал Мадрид испратил понуда до Челси за Еден Азар!

Екипата на Реал Мадрид откако пред неколку дена го врати за тренер Зинедин Зидан, не чека премногу да губи време,…

Дембеле се повреди-ќе паузира три до четири неделиСпорт
Лоши вести

Дембеле се повреди-ќе паузира три до четири недели

Французинот на дуелот против Лион кој Барселона го доби со 5:1, влезе во игра од клупата за резервни фудбалери и…

Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витезиЖивот

Во Скопје се забележуваат чудни појави: огромни сенки, стапалки и витези

Деновиве неколкумина во Скопје забележале иста појава, а тоа се огромни сенки како поминале над нив, други пак забележале огромни…

Амал и Џорџ Клуни,елегантен пар на свеченост во ШкотскаМода и убавина
WOW

Амал и Џорџ Клуни,елегантен пар на свеченост во Шкотска

Амал и Џорџ Клуни беа почесни гости на гала на „People’s Postcode Lottery“ во Единбург, Шкотска. Славниот пар во елегантно…

Почина Чарли ВајтингШоу бизнис и трач

Почина Чарли Вајтинг

На само три дена од почетокот на новата сезона на Формула 1 која треба да започне на 17. март токму…

Голем интернационален успех на Владимир Четкар со третиот студиски албумНастани

Голем интернационален успех на Владимир Четкар со третиот студиски албум

Пи-Вајн (P-Vine), една од најпопуларните јапонски музички куќи со светско реноме која е прочуена по квалитетот на своите изданија низ…

Дејвид Гета ужива на плажа со двојно помладата девојкаШоу бизнис и трач
БАШ ИМ Е УБАВО

Дејвид Гета ужива на плажа со двојно помладата девојка

Дејвид Гета наскоро ќе замине на голема турнеја, а пред да започне со настапите низ светот, тој се препушти на…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.03.2019

ОВЕН Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе…