Роналдо пред суспензија од УЕФА!?Спорт
Шпекулација

Роналдо пред суспензија од УЕФА!?

Италијанскиот медиум Газета дело спорт денеска изнесе информација дека УЕФА можеби ќе разгледува опција за казна на Кристијано Роналдо. Тоа…

Гризман видно разочаран од елиминацијата во ЛШСпорт
Искрено

Гризман видно разочаран од елиминацијата во ЛШ

Елиминацијата од Лигата на шампионите шокираше многумина во редовите на Атлетико Мадрид, а меѓу нив беше и нивниот најдобар играч,…

Барселона се пласираше во следната рунда на ЛШСпорт
Браво

Барселона се пласираше во следната рунда на ЛШ

Лионел Меси успеа да му одговори на Кристијано Роналдо по блескавата партија која ја имаше Португалецот против Атлетико, откако аргентинскиот…

Џенифер Лопез сподели фотографии од запрозувањетоШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Џенифер Лопез сподели фотографии од запрозувањето

Џенифер Лопез објави фотографии од специјалниот момент кога Алекс Родригез клекна на колено и ја побара за жена. Предлогот за…

Амал Клуни e модна божицаМода и убавина
WOW

Амал Клуни e модна божица

Џорџ и Амал Клуни беа гости на вечера организирана во Бакингемската палата. 57-годишниот актер и 41-годишната адвокатка изгледаа беспрекорно елегантно…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 14.03.2019

ОВЕН Не сте сигурни на кој начин да ги разберете информациите кои доаѓаат до вас. Можни се недоразбирања, но и…

Пенелопе Круз убавица во тегет фустан од ШанелМода и убавина
ПРЕКРАСНА

Пенелопе Круз убавица во тегет фустан од Шанел

Пенелопе Круз изгледаше фантастично на настан за новинари по повод промоцијата на нејзиниот нов филм „Dolor y Gloria“. 44-годишната актерка…

Вип ја одржа втората годишна конференција „Women in Digital“Настани

Вип ја одржа втората годишна конференција „Women in Digital“

Во организација на телекомуникациската компанија Вип,  се одржа втората годишна конференција „Жената во дигиталната ера“ („Women in Digital vol.2“). Под…

Незапамтен интерес за првиот соло концерт на Влатко Лозановски во СкопјеМузика и филм

Незапамтен интерес за првиот соло концерт на Влатко Лозановски во Скопје

Драги пријатели, Задоволство ни е да ја споделиме со Вас актуелната состојба околу концертот на Лозано во Скопје. Имено, како…