Огњен Врањеш се разведуваШоу бизнис и трач
Се очекуваше

Огњен Врањеш се разведува

Огњен Врањеш кој што беше вмешан во аферата со Јелена Карлеуша, како што пишуваат медиумите, му предизвикала големи последици на…

Онур и Шехерезад со своја изведба на свечен настанШоу бизнис и трач
Одлично

Онур и Шехерезад со своја изведба на свечен настан

Халит Ергенч и Бергузар Корел или попознати како Онур и Шехерезад од серијата „1001 ноќ“, се почесто се гости на…

Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&SШоу бизнис и трач
Можеби има добра причина

Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&S

Меган Маркл одбила да носи хулахопки од M&S, оти биле „ѓубре“, изјави неименуван извор за Sun. – Пред роденденот на…

Volkswagen Комерцијални Возила ја претставува електричната мобилностАвто-мото

Volkswagen Комерцијални Возила ја претставува електричната мобилност

Нови решенија за одржлива мобилност и транспорт на стоки и луѓе во урбаните региони – Volkswagen Комерцијални возила го претставија…

Три хороскопски знаци кои обожуваат да шефуваатХороскоп
точно!

Три хороскопски знаци кои обожуваат да шефуваат

Можеби на прв поглед ви изгледаат како интровертни личности кои се борат да излезат од својата комфорт зона, треба да…

Оскаровецот има брат близнак со кој воопшто не наликува!Шоу бизнис и трач
интересно

Оскаровецот има брат близнак со кој воопшто не наликува!

Рами Малек, освен Оскарите ги освои и срцата на многумина, кога го глумеше Фреди Меркјури, а позади себе има доста…

ПсихоФит: Психологијата на огледалата и “селфи” сликитеЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Психологијата на огледалата и “селфи” сликите

“Чекај! Денес извежбав многу добро, се препотив- морам едно селфи да направам!” Оваа изјава не ретко ја слушаме можеби од…

“Captain Marvel” заработи 300 милиони долариМузика и филм
а допрва ќе заработува

“Captain Marvel” заработи 300 милиони долари

“Captain Marvel” оствари заработка од речиси 170 милиони долари во првите четири дена од прикажувањето, а во првите шест таа…

Кои се победниците од четврт-финалето од Лигата на шампионите?Спорт
ќе биде добро

Кои се победниците од четврт-финалето од Лигата на шампионите?

Со вчерашните натпревари во Барселона и Минхен заврши осмина-финалната фаза во најелитното европско клубско натпреварување. Ливерпул и Барселона се последните…

Како Вил Смит се пошегува со падот на Инстаграм?!Шоу бизнис и трач
смешки

Како Вил Смит се пошегува со падот на Инстаграм?!

Целосниот колапс на Фејсбук, Инстаграм и Ватсап вчера предизвика реакции кај нивните бројни корисници, меѓу кои и актерот Вил Смит.…