Функционална храна на 21 векЗдравје и Фитнес
Balans+

Функционална храна на 21 век

Повеќето од нас во фрижидер имаат јогурт што ќе го испијат затоа што уживаат во вкусот или затоа што претставува…

7 работи кои НИКОГАШ не треба да ги правите во теретана!Здравје и Фитнес
Правилно вежбање

7 работи кои НИКОГАШ не треба да ги правите во теретана!

Кога станува збор за вежбање во теретана, она што треба да се направи може да се сумира релативно лесно: вежбајте…

Ѓоковиќ по поразот – Ова беше еден од тие црни деновиСпорт
Изненадување

Ѓоковиќ по поразот – Ова беше еден од тие црни денови

Новак Ѓоковиќ е шокантно и неочекувано елиминиран од турнирот во Индијан Велс во сингл, но заедно со Фабио Фоњини се…

Прекината лошата серија на ЛА Лејкерс!Спорт
Конечно

Прекината лошата серија на ЛА Лејкерс!

ЛА Лејкерс, предводени од Леброн Џејмс, против Чикаго Булс ја прекинаа серијата од пет порази. Лејкерс славеа иако по првата…

Симеоне:Роналдо е најдобар во светотСпорт
Изјава

Симеоне:Роналдо е најдобар во светот

Тренерот на фудбалерите на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, им го честитал пласманот во четврт-финалето во Лигата на шампионите на Јувентус.…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 13.03.2019

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку…

Што подготвува Apple за крајот на март?Мобилни и технологија
гиганти

Што подготвува Apple за крајот на март?

Apple на 25-ти март закажа случување кое ќе биде одржано во салата „Стив Џобс“ во седиштето на компанијата, а во…

Глумицата од “Игра на тронови” ги покажа лузните од бичувањеШоу бизнис и трач
страшно..

Глумицата од “Игра на тронови” ги покажа лузните од бичување

Глумицата Есме Бјанко која во мегапопуларната серија “Игра на Тронови” ја игра улогата на проститутката Рос, проговори за насилството во…

Клои ги прошетала своите облини во мрежест комбинезонШоу бизнис и трач
презгодна

Клои ги прошетала своите облини во мрежест комбинезон

Девојките во неделата одлетале во Лас Вегас, каде излегле на забава во провокативни модни комбинации. Клои привлекла големо внимание бидејќи…

Роналдо направи спектакл, а Сити го понижи Шалке во МанчестерСпорт
да не ти се верува

Роналдо направи спектакл, а Сити го понижи Шалке во Манчестер

Кристијано Роналдо со години наназад е нерешлива енигма за одбраната на Атлетико Мадрид, а доказ за тоа добивме и оваа…