Анастасија Ражнатовиќ го најави новиот спотМузика и филм
Ќе биде хит

Анастасија Ражнатовиќ го најави новиот спот

Анастасија Ражнатовиќ одлучи обожавателите да ги изненади со својата нова песна Ране, за која направи и високобуџетен спот. Анастасија денес…

Џастин Бибер упати трогателна порака на инстаграмШоу бизнис и трач

Џастин Бибер упати трогателна порака на инстаграм

Џастин Бибер им упати трогателна порака на Инстаграм. Џастин Бибер во пораката открил дека не се чувствува добро и ги…

ПсихоФит: Психолошки осврт – што е тоа мотивација ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Психолошки осврт – што е тоа мотивација ?

Вчера се откажавте од лифтот и одлучивте сами да се качите до третиот кат? Добро направено! За две недели без…

Салах е спремен да ја жртвува ЛШ за титула во премиер лигатаСпорт
Интересно

Салах е спремен да ја жртвува ЛШ за титула во премиер лигата

Најдобриот стрелец на Ливерпул, Мохамед Салах призна дека е готов да ја жртвува титулата во Лигата на шампионите за трофеј…

Зидан повторно тренер на Реал Мадрид!Спорт
Камбек

Зидан повторно тренер на Реал Мадрид!

Реал Мадрид вчера, на големо изненадување на сите потврди дека Зинедин Зидан повторно ќе биде тренер на Кралскиот клуб. Сантијаго…

Меган Маркл во фустан од Викторија БекамМода и убавина

Меган Маркл во фустан од Викторија Бекам

Kралско семејство го одбележа Денот на Комонвелтот со повеќе активности, но најзначајна беше службата во Вестминстерската опатија. Принцот Хари и…

Викендов почнува Формула 1 сезонатаАвто-мото
Распоред

Викендов почнува Формула 1 сезоната

Сезоната во Формула 1 за 2019 година почнува следниов викенд, традиционално со трката во Австралија. Ако може да се суди…

Ви благодариме што гласно го изговоривте зборот „менструација“ и придонесовте за општество без табуа и отворен разговор за менструацијатаЖивот

Ви благодариме што гласно го изговоривте зборот „менструација“ и придонесовте за општество без табуа и отворен разговор за менструацијата

Изминативе денови сведоци бевме на жестоки полемики околу менување на зборот „менструација“ во „фемструација“, како и негова транскрипција во „женструација“…

Војвотката Кетрин,префинета дама во црвеноМода и убавина
WOW

Војвотката Кетрин,префинета дама во црвено

Кралското семејство присуствуваше на служба во Вестминистерската опатија по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот. Војвотката Кетрин мамеше воздишки со…

Погледнете го спотот на Влатко Лозаноски за новиот хит „Мајко“Музика и филм
БРАВО!

Погледнете го спотот на Влатко Лозаноски за новиот хит „Мајко“

Влатко Лозаноски има нова песна и видеозапис со кои за експресно време допре до многу срца. Македонскиот пејач денес го…