Три македонски убавици во една фотографијаШоу бизнис и трач

Три македонски убавици во една фотографија

Брендот Revalid ®, по повод 8 март ги здружи трите познати македонски убави дами. Лила Филиповска, Јована Стојменовиќ и Ведрана Ѓорѓевиќ, успешни дами…

8 лоши навики кои можат да ги уништат вашите фитнес целиЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

8 лоши навики кои можат да ги уништат вашите фитнес цели

Не дозволувајте овие 8 лоши навики да го попречат вашето фитнес патување! Останете на вистинскиот пат да ја достигнете вашата цел,…

Роналдо побара поддршка од своите навивачиСпорт
Изјава

Роналдо побара поддршка од своите навивачи

Фудбалерите на Јувентус претрпеа пораз на првиот осмина-финален натпревар против Атлетико Мадрид, па утре во Торино ќе мора да надоместат…

Надал доцнеше на натпревар, го промашил терминот!Спорт
Комедии

Надал доцнеше на натпревар, го промашил терминот!

Ретко видена ситуација се случи ноќеска на Мастерсот во Индијан Велс, а во центарот на вниманието беше вториот светски рекет…

Џенифер Лопез има нов имиџШоу бизнис и трач
ви се допаѓа ли?

Џенифер Лопез има нов имиџ

Пејачката  носи екстензии кои прават нејзината коса да изгледа подолго и побујно, но некогаш Џеј Ло умее да го покаже…

Телефонот на иднината нема иднина, го поддржаа само 29 луѓе!Мобилни и технологија
за жал

Телефонот на иднината нема иднина, го поддржаа само 29 луѓе!

Meizu Zero беше интересен и необичен паметен телефон кој нема ниту физички копчиња, нема влез за SIM картичка, ниту пак…

Селма Хаек говори за нејзиниот приватен живот!Шоу бизнис и трач
нека се среќни

Селма Хаек говори за нејзиниот приватен живот!

Селма Хаек и нејзиниот сопруг Франсоа Анри Пиноа веќе десет години се во брак, но шармантната глумица често не сака…

Георгина Родригез обожува да си го слика задниот дел од телотоШоу бизнис и трач
презгодна

Георгина Родригез обожува да си го слика задниот дел од телото

Девојката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез обожува да се фали на социјалните мрежи со своето обликувано тело со оглед на…

Како Македонија ќе стигне на ракометното СП 2021 во Египет?Спорт
нема да е лесно

Како Македонија ќе стигне на ракометното СП 2021 во Египет?

Светската ракометна федерација (ИХФ) денеска ги објави промените за добивање „виза“ за учество на ракометниот Мундијал што во 2021 годна…

Раниери:Мора да играме подобро во одбранатаСпорт
Изјава

Раниери:Мора да играме подобро во одбраната

После елиминацијата од Лигата на шампионите, тренерот на Рома, Еузебио Ди Франческо доби отказ, а на негово место пристигна искусниот…